„Iniciatyvos bus svarstomos, ar tai būtų kažkokie skiepadieniai, ar laisvų dienų suteikimas, ar minėtos (LVŽS-ELTA) iniciatyvos. Manau, jas visas verta svarstyti ir ieškoti būdų ne tik kaip sugriežtinti, bet ir kaip paskatinti, t.y. derinti dvi priemones, dvi strategijas, kad siektume tikslo“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Pasak „valstiečių“, šio projekto tikslas – sukurti teisines prielaidas, kurių iki šiol Lietuvoje nebuvo, ir atlyginti žalą, kurią lemia sunkius padarinius sukėlusios nepageidaujamos reakcijos į vakcinas. Jei įstatymas bus priimtas Seime, žalos atlyginimo dydis priklausys nuo atvejo sudėtingumo ir bus nustatinėjamas individualiai, kaip kad yra ir kitais žalos, patirtos gydymo metu, atlyginimo atvejais.
Jas visas verta svarstyti ir ieškoti būdų ne tik kaip sugriežtinti, bet ir kaip paskatinti.
Anot Seimo „valstiečių“, ši Vyriausybė nesidomi, kodėl iki šiol Lietuvoje galiojantys įstatymai nenumato tokios galimybės, tuo metu daugelis Europos valstybių, rekomenduodamos vakcinas, yra numačiusios ir kompensacijas, jei asmuo dėl privalomų ar rekomenduojamų skiepų patiria neigiamų padarinių.
LVŽS frakcijos manymu, kai visos valstybės įvairiais būdais siekia, kad kuo daugiau žmonių pasiskiepytų nuo COVID-19, žalos sveikatai atlyginimas yra būtinas, nes jis ne tik parodo valdžios požiūrį į žmogų, bet ir formuoja abipusį pasitikėjimą.
Naujausi komentarai