„Aš matau, kad be dviejų pagrindinių klausimų, kurie buvo numatyti: grėsmių vertinimo ir nacionalinės divizijos konkrečių skaičių, įrangos, finansų pristatymo, dar būtų gera galimybė pristatyti ir audito rezultatus, kurie yra riboto naudojimo“, – pirmadienį žurnalistams sakė parlamento vadovas.
„Tame posėdyje galėtų valstybės kontrolierius pristatyti ir audito rezultatus, kurie buvo padaryti ankstesnės Vyriausybės valdymo metu. Manau, kad būtų verta mūsų Seimo nariams susipažinti su audito išvadomis“, – pabrėžė jis.
Krašto apsaugos ministerija (KAM) įslaptino Valstybės kontrolės audito išvadas dėl gynybos biudžeto. Audito metu analizuota, kaip per pastaruosius trejus metus Lietuvoje leistos gynybai skirtos lėšos.
Audituota krašto apsaugos sistemos vadyba: planavimas, procesų valdymas ir valdysenos efektyvumas.
Pasak KAM, viešas tokios informacijos atskleidimas „palengvintų nedraugiškų valstybių žvalgybos institucijų darbą ir sudarytų joms galimybę susipažinti su valstybei jautriais duomenimis“.
Dėl šios priežasties auditui buvo pritaikyta „Riboto naudojimo“ žyma, todėl su ja susipažinti gali tik turintys teisę.
Pagal Valstybės tarnybos ir paslapčių įstatymą, su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, gali susipažinti visi Seimo nariai, kuriems tai būtina pagal vykdomas pareigas.
„Tas posėdis turės slaptumo žymą „Ribotas naudojimas“ ir galėtų su išvadomis supažindinti Seimo narius, nes yra noras audituoti viską, tame tarpe ir krašto apsaugos sistemos įsigijimus, tai auditas Valstybės kontrolės yra padarytas“, – sakė S. Skvernelis.
Jis teigė susipažinęs su audito rezultatais, tačiau juose neįžvelgęs ypatingai nerimą keliančios informacijos.
„Aš susipažinau. Manau, kad reikia Seimo nariams žinoti, bet kas nors tokio (audito rezultatai – BNS) tikrai nėra. Yra nepadarytų darbų, kurie turėjo būti padaryti. Procesų valdymo efektyvaus pasigedau“, – kalbėjo Seimo vadovas.
S. Skvernelis yra anksčiau teigęs, jog uždaras Seimo posėdis reikalingas matant prasidėjusias viešas diskusijas dėl Valstybės gynybos tarybos sprendimo per artimiausią penkmetį krašto apsaugai skirti nuo 5 iki 6 proc. bendrojo vidaus produkto.
(be temos)