„Skųsti prilygtų kovai su vėjo malūnais. Gerai, kad teismas pasakė, kad Seimas turi tvarkytis pats ir, aš manau, kad dabar pagrindinis prioritetas yra tas išvadas įgyvendinti. Geriausias būdas rasti teisybę – įgyvendinti parlamentinio tyrimo išvadas ir užkirsti kelią piktnaudžiavimams“, – Eltai teigė V. Bakas.
Kaip skelbta anksčiau, dar balandį EPK konstatavo, kad V. Bako vadovaujama komisija neteisėtai atskleidė pranešėjo Tomo Gailiaus tapatybę, viršijo įgaliojimus, o pats parlamentaras tyrimo metu veikė šališkai. Todėl, politiko nuomone, Seimo etikos sargai tapo „politinio susidorojimo organizacija“.
„EPK nepriima teisiškai įpareigojančių sprendimų, tai yra politiniai sprendimai. Kaip ir šiuo atveju, tai yra politinis sprendimas“, – akcentavo V. Bakas.
Geriausias būdas rasti teisybę – įgyvendinti parlamentinio tyrimo išvadas ir užkirsti kelią piktnaudžiavimams.
ELTA primena, kad balandį EPK konstatavo, jog VSD pranešėjo istoriją nagrinėjusi parlamentinė komisija neteisėtai atskleidė Tomo Gailiaus tapatybę. Išvadose taip pat teigiama, kad komisijos pirmininkas V. Bakas tyrimo metu veikė šališkai, o parlamentinė komisija viršijo įgaliojimus.
Seimas birželio pradžioje pritarė VSD pranešėjo istoriją nagrinėjusios ir aštrias politines diskusijas įžiebusios parlamentinio tyrimo komisijos išvadoms.
Po kelis mėnesius trukusių analizių ir keliolikos pareigūnų liudijimų konstatuota, jog VSD vadovas Darius Jauniškis talkino tuometiniam kandidatui Gitanui Nausėdai, rinkdamas žvalgybinę informaciją apie jo aplinką. Seimo nariai daro išvadą, kad VSD direktorių medžiaga apie kandidato aplinką pasiekė per patį G. Nausėdą arba jo pavedimu veikusį asmenį. Taip pat nurodoma, kad departamente surinkta informacija galėjo būti atskleista ir pačiam G. Nausėdai.
Tuo metu atsakinėti į komisijos pateiktus klausimus atsisakęs prezidentas, parlamentarų nuomone, kliudė Seimui vykdyti savo pareigas ir pažeidė Konstituciją bei priesaikos nuostatas gerbti ir vykdyti įstatymus.
Naujausi komentarai