Vokietijos ekspertas: INF sutarties stabdymas kelia grėsmę Lietuvai

Vilniuje viešintis Vokietijos atsargos generolas Heinrichas Braussas (Henrikas Brausas) penktadienį perspėjo, kad Jungtinių Valstijų ir Rusijos Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties sustabdymas kelia grėsmę Lietuvai.

Pasak nevyriausybinės Vokietijos užsienio reikalų tarybos vyresniojo bendradarbio, turėdama galimybę nevaržomai vystyti vidutinio nuotolio raketas Rusija galės grasinti strateginiams kariniams ir civiliniams objektams visoje Europoje.

Jo teigimu, tai reiškia, kad potencialaus konflikto atveju NATO sąjungininkėms būtų sunkiau siųsti karius į Lietuvą.

„Naujos Rusijos raketos yra nukreiptos į kertinę visos Europos infrastruktūrą“, – spaudos konferencijoje Seime sakė H. Braussas.

Naujos Rusijos raketos yra nukreiptos į kertinę visos Europos infrastruktūrą.

„Koks šių raketų tikslas? Signalizuoti NATO ir europiečiams, kad mes galime smarkiai paveikti jūsų galimybę gintis, jūsų kolektyvinės gynybos galimybes“, – pridūrė jis.

„Rusijos tikslas yra paveikti ne jūsų šalies valią gintis, bet tų šalių, kurios yra labiau nutolusios į Vakarus, tačiau ypač svarbios pastiprinti jūsų šaliai“, – kalbėjo ekspertas.

Jo teigimu, su vidutinio nuotolio raketomis Rusija įgis pranašumą dominuoti eskaluojant padėtį, nes NATO veikiausiai nedislokuos to paties kiekio raketų Maskvai atgrasyti.

„Jeigu jie manys, kad yra įgiję taip vadinamąjį dominavimą eskaluojant padėtį, jie gali būti pasiruošę krizės metu prisiimti kur kas didesnę riziką, nei dabar“, – teigė atsargos generolas leitenantas.

„Jeigu jie prisiimtų didesnę riziką, jie, tikėtina, turėtų konvencinę galimybę užimti daugiau teritorijų“, – tvirtino H. Braussas.

Apkaltinęs Rusiją, jog ši nesilaiko sutarties ir kuria vidutinio nuotolio raketas, Vašingtonas praėjusį mėnesį paskelbė pasitraukiantis iš INF.

JAV teigia, kad pasitraukimo procesas būtų baigtas per pusmetį, nebent Rusija vėl pradės laikytis sutarties ir sunaikins visas ją pažeidžiančias raketas.

Atsakydama į tai Maskva pareiškė stabdanti savo įsipareigojimus INF sutarčiai ir pažadėjo imtis kurti naujų tipų raketas.

H. Braussas perspėjo, kad Rusija šalies vakaruose jau yra dislokavusi keturis batalionus su vidutinio nuotolio raketomis.

„Jos jau dabar yra nukreiptos į mus“, – sakė buvęs karininkas.

INF sutartimi draudžiamos nuo žemės paleidžiamos sparnuotosios ir balistinės raketos, kurių veikimo nuotolis yra nuo 500 iki 5,5 tūkst. kilometrų.

Kai kurių ekspertų teigimu, JAV sprendimą pasitraukti iš INF sutarties galėjo paskatinti tai, kad dokumentas nevaržo Kinijos galimybių vystyti vidutinio nuotolio raketas.

Tačiau dalis jų sako, kad sutarties nutraukimas gali paskatinti naujas ginklavimosi varžybas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
Pasakykite tam vokiečiui : Lietuvai nebaisu . Ruskiai niekada nepuls ant tų šalių kurios stiprios pvz nato . O puldinėdavo ant tų iš kurių gaus lagaminą su auksu ( pvz Sirija) , už tai kad naudos šalies karinius resursus asmeniniais tikslais ir už tai jiems niekas negresia . Jau šiai dienai putiną turėjo pripažinti teroristinės organizacijos vadovu , bet visi jam spaudžia ranką . Taip kad lai vokietukas nemyža į batą , ruskiai nepuls . O va aplink Rusiją esančioms šalims galėtu parūpinti raketų kurių nuotolis 1000 km , po kokia 50 , galima ir melagingų ( netikrų , bet kad nežinotu ) , tai priverstu putiną peršikti ir stipriai išlaidauti gynybai.

jankiai

jankiai portretas
apstatė ruskius savo bazėmis, privežė raketų ir dar rėkia, kad tie puola

Anonimas

Anonimas portretas
Negi Lietuvos islaisvinimas yra gresme? Gresme tai okupuotai Vokietijai kurioje yra Amerikos branduoliniai ginklai. Tai gal tas ,,ekspertas,, gal narkotiku apsiedes kad nemato kas Vokietijoje darosi. Tikriausia gerai moka uz MELA.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių