Vis dėlto, pastarasis sako neturėjęs galimybės rinktis – tokia, esą, yra pareiga.
„Na, iš teisininkų turbūt tokių diskusijų negirdėjote, kad KT pirmininkas gali pasirinkti – vienas Seimo narys naujai išrinktas patinka, kitas nepatinka, tai iš vieno priesaiką priims, iš kito nepriims. Pareiga yra tokia. Tiesiog taip nustatyta, kad Konstitucinio Teismo pirmininkas (…) priima Seimo narių priesaikas“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė G. Goda.
Tai aš tiesiog suvokiu kaip pareigą, kurią aš privalau atlikti.
„Tai aš tiesiog suvokiu kaip pareigą, kurią aš privalau atlikti. Ten tie tokie samprotavimai, gal vos ne pasiūlymai, kad čia galėtų kažkaip įvykti kitaip, tai būtų reiškę, kad aš gal atsistatydinu iš savo pareigų, ateina tada kitas kolega priiminėti arba aš nepriimu ir surengiame tada kažkokį šou Lietuvoje, tada mane gal nušalina jau iš pareigų apkaltos proceso tvarka“, – pridūrė jis.
KT pirmininko teigimu, atsisakęs priimti R. Žemaitaičio priesaiką, jis būtų savaime sulaužęs savąją.
„Sakyčiau: nenorėjau ir nepriėmiau, ir sulaužiau savo priesaiką, neatlikau savo pagal įstatymus, Konstituciją privalomų pareigų“, – kalbėjo G. Goda.
ELTA primena, kad praėjusį pavasarį KT konstatavo, jog parlamentaras R. Žemaitaitis antisemitiniais pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Tiesa, kai R. Žemaitaitis lapkričio viduryje iš naujo davė Seimo nario priesaiką, dalis opozicijos: konservatorių ir liberalų parlamentinių frakcijų atstovai paliko Kovo 11-osios Akto salę.
Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme vis dar nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje R. Žemaitaitis kaltinamas neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymu ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.
Naujausi komentarai