Per akciją „Radarom“ surinkta daugiau nei 5,6 mln. eurų, tačiau suma dar augs Pereiti į pagrindinį turinį

Per akciją „Radarom“ surinkta daugiau nei 5,6 mln. eurų, tačiau suma dar augs

2025-02-25 19:48
BNS inf.

Vasarį vykusioje Ukrainos palaikymo akcijoje „Radarom!“ Lietuvos gyventojai ir verslas paaukojo daugiau nei 5,6 mln. eurų, antradienį pranešė visuomeninis transliuotojas LRT.

Per akciją „Radarom“ surinkta daugiau nei 5,6 mln. eurų, tačiau suma dar augs
Per akciją „Radarom“ surinkta daugiau nei 5,6 mln. eurų, tačiau suma dar augs / P. Adamovič/ BNS nuotr.

Vis dėlto tai – ne galutinė suma, ją žadama patikslinti gavus visų įmonių pavedimus.

Už surinktus pinigus bus perkami dronai ir antidronai. Du trečdaliai lėšų bus skirta Lietuvoje pagamintiems dronams ir antidronams, trečdalis – Ukrainoje. Dronus ir antidronus atsakingai atrinks organizacija „Blue / Yellow“.

Akciją vasario 3–24 dienomis organizavo LRT ir organizacijos „Blue / Yellow“, „Laisvės TV“ ir „Stiprūs kartu“.

2023-iaisiais, pirmosios „Radarom!“ akcijos metu surinkta per 14 mln. eurų, už kuriuos nupirkta 17 radarų, pernai surinkta daugiau nei 8 mln. eurų, už kuriuos įsigyta daugiau nei tūkstantis saugaus kario komplektų.