Kaip Eltai sakė „Sodros“ komunikacijos vadovas Saulius Jarmalis, tiek vaikas, tiek ir išmoką už vaiką gaunantis suaugusysis turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje. Nedeklaravus gyvenamosios vietos iki balandžio 30 dienos išmokos mokėjimas bus stabdomas.
Deklaravus gyvenamąją vietą išmokų mokėjimas atnaujinamas, taip pat sumokama už praėjusį laikotarpį.
Asmenys, kurie neturi galimybės deklaruoti savo faktinės gyvenamosios vietos, bus įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.
Tačiau tai nebus atliekama automatiškai, anksčiau gyvenamąją vietą prie savivaldybių deklaravę asmenys patys turi kreiptis į seniūnijas ar savivaldybes ir pateikti prašymus. S. Jarmalio žiniomis, tokių asmenų visoje Lietuvoje yra apie 1 proc.
Kaip pabrėžė „Sodros“ atstovas, deklaravusiems gyvenamąją vietą ne prie savivaldybių iš naujo tuo rūpintis nereikia.
„Mums svarbu žinoti tik tiek, kad priteisto išlaikymo negaunančių vaikų tėvai ar globėjai gyvena Lietuvoje, nes jeigu vaikas ar išmokos gavėjas gyvena kitoje šalyje ir yra deklaravę išvykimą, Lietuvoje jam išmoka nebeskiriama“, - pabrėžė „Sodros“ atstovas.
ELTA primena, kad iš valstybės biudžeto Lietuvoje išlaikoma 21 tūkst. vaikų, kurių vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.
Vaikų išlaikymo fondo mokėtų vaiko išlaikymo išmokų administravimą nuo šių metų pradžios perėmė „Sodra“. Kiekvieną mėnesį vaikams, kurių neišlaiko tėvai, skiriama 1,3 milijono eurų.
Vaikų išlaikymo fondas buvo sukurtas 2008 metais. Per dešimt metų vaikų išlaikymui išmokėta 120 mln. eurų suma, kuri dar nesusigrąžinta iš savo prievolės nevykdančių tėvų.
Valstybei skolingi apie 40 tūkst. tėvų.
„Sodra“ sieks visuomenei priklausančias lėšas susigrąžinti. Šiuo metu tikriname informaciją ir rengiame detalią skolininkų duomenų bazę, o aktyvius išieškojimo veiksmus pradėsime antroje šių metų pusėje“, - yra sakęs „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Ježy Miskis.
„Sodra“ turi visas galimybes pasiekti skolininkus užsienyje, nes pagal Hagos konvenciją bendradarbiauja su visomis ES bei konvenciją ratifikavusiomis pasaulio šalimis, tokiomis kaip JAV, Kanada, Brazilija, Norvegija, Ukraina ir kt., kurios padeda užtikrinti, kad tėvai nuo savo prievolių negalėtų pasislėpti užsienio šalyje.
Paaiškėjus, kad skolininkas yra išvykęs iš Lietuvos, pateikiamas prašymą tos šalies kompetentingai institucijai, kuri išieško skolą pagal toje šalyje galiojančius teisės aktus.
ELTA primena, kad maksimali Vaikų išlaikymo fondo išmoka vienam vaikui siekia 68,4 euro per mėnesį.
Naujausi komentarai