Artėjant Angelų sargų dienai – tradicinė policijos šventė

  • Teksto dydis:

Po dešimtmečio policijos ir visuomenės šventė sugrįžo į Dzūkijos sostinę – Alytų.

Ši šventė atkurta beveik su Lietuvos nepriklausomybe, o šaknys – tarpukario Lietuvoje. 1925 m. spalio 2-oji buvo paskelbta profesine policijos švente ir pavadinta Angelų sargų diena, kurios tradicijos einančios nuo tarpukario: Mišios, pareigūnų paradas miesto aikštėje, orkestro programa, moderniausios technikos ir gebėjimų demonstravimas, bendravimas su gyventojais. Žinoma, technika ir pareigūnų pasirengimas nepalyginamai išaugo, bet scenarijus jau tapo klasika.

Bet grįžkime į Alytų. Panašių renginių organizatoriai žino, kaip svarbu tokiam renginiui geri orai. Šviečia saulė – šventė nusisekė: ir didesnio, ir mažesnio miesto aikštė netruks prisirinkti žiūrovų, kurie, mėgaudamiesi viena paskutinių šiltų dienų, stebės programą, neskubėdami aplankys palapines, gurkšnodami kavą klausysis koncerto. Alytuje buvo kitaip.

Šventės rytą – lietus.

Na, renginio pradžią skelbiančios salvės galutinai išbudino visus dar mieguistus.Nuskambėjus Lietuvos himnui, prasidėjo tai, be ko tokiomis progomis neapsieinama, – svečių sveikinimai ir linkėjimai.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė perdavė premjero Sauliaus Skvernelio sveikinimus – premjeras niekad nepamirštantis, kad tai ir jo šventė, ir atkreipė dėmesį, kad bet kokia statistika nublanksta prieš iškalbingą faktą: pagal gyventojų pasitikėjimą Lietuvos policija antroje vietoje, ir čia esama kiekvieno sąžiningai dirbančio pareigūno indėlio. Dar vienas ministrę nudžiuginęs faktas – šiųmetis itin didelis konkursas į Lietuvos policijos mokyklą.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas kvietė gyventojus išnaudoti progą pabendrauti su pareigūnais, susipažinti su policijos darbu – kuo geriau gyventojai supras policijos misiją, tuo darniai galėsime kartu dirbti kurdami savo valstybę, pareigūnams dėkojo už nuveiktus darbus, jų giminėms ir šeimoms – už supratimą ir palaikymą.

Tradiciškai vidaus reikalų ministrė ir policijos generalinis komisaras apdovanojo geriausius pareigūnus.

Lietuvos policijos mokyklos kursantų priesaikos ceremonija išspaudė ašarą ne vienai į šventę atvykusiai mamai.

Nuo pat ryto purškiantis lietus neketino trauktis, tad Vidaus reikalų ministerijos reprezentaciniam pučiamųjų orkestrui teko kaip reikiant paplušėti, kad išjudintų sustirusius žiūrovus. Pavyko – nuotaikinga orkestro programa patiko visiems.

Tad Vilniaus Raitojo būrio pareigūnų pasirodymą su žirgais stebėjo jau visai žvaliai nusiteikę žiūrovai. Pareigūnai pademonstravo, kaip žirgai mokomi nebijoti smūgių (kaip žinome, patruliuojantiesiems su žirgais tenka tramdyti ne visai draugiškus piliečius), kaip žirgai pratinami nesibaidyti plazdančių vėliavų (įvairiausių eisenų dalyviai be jų neapsieina), kaip ugdomas pareigūno ir žirgo ryšys. Po pasirodymo visi norintieji galėjo susipažinti su Raitojo būrio pareigūnais, paglostyti žirgus, mažieji – net pajodinėti.

Dar vieną įspūdingą pasirodymą surengė motoakrobatai iš Utenos Šarūnas Kezys ir Nerijus Varanauskas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mobilios kuopos pareigūnai pademonstravo, kas laukia neramumus ketinančių kurstyti piliečių, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro kinologai atskleidė augintinių dresūros elementus.

Kaip visada, šventės kulminacija tapo vienas iš labiausiai laukiamų momentų – Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pasirodymas. Šįkart „Aro“ vyrai privertė pasiduoti pastatą užėmusius teroristus.

Jam pasibaigus, susirinkusieji, nepaisydami jau rudeniško vėjo, neskubėjo skirstytis. Lankėsi Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro, Lietuvos policijos mokyklos, „Aro“, Vilniaus ir Kauno apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų, pasieniečių palapinėse, apžiūrinėjo ir išbandė automobilius, specialiąją techniką, bendravo su pareigūnais, klausėsi populiarių dainų atlikėjo Anatolijaus Oleiniko.

Į policijos ir visuomenės šventę pirmąkart atvykęs Rygos regiono kelių policijos viršininkas Helmutas Saško džiaugiasi stebėdamas, kaip sparčiai juda į priekį artimiausios kaimynės Lietuvos policija. „Akivaizdu, kad pareigūnai ne tik gražiai atrodo, bet ir jaučiasi gerai. O jaunieji kursantai, šiandien prisiekę tarnauti Lietuvai, dega noru kuo greičiau pradėti tarnybą. Tad linkiu jiems sėkmės šioje labai sunkioje tarnyboje, kuo greičiau kilti karjeros laiptais, o visą Lietuvos policiją – su švente!“

Tarptautinės policijos asociacijos Estijos skyriaus pirmininkas Uno Lietuvos policininkams linki turėti kuo mažiau darbo. „Ar tai įmanoma? Būtų visai realu, jei žmonės laikytųsi įstatymų, vadovautųsi protu, o ne jėga. Ir tokios šventės, kaip jūsiškė, padeda žmonėms susimąstyti. Gyventojai mato, kokia stipri policija, kiek turi technikos. Ir mūsų, taip pat latvių bei lenkų, ekspozicijos čia yra. Šiandien sulaukėme daugybės klausimų, kaip pas mus veikia įstatymai, kokios baudos, tarkim, už greičio viršijimą. O kodėl linkėjau kuo mažiau darbo policininkams? Todėl, kad tada sumažėja tikimybė patekti į pavojingas situacijas, sumažėja tikimybė pareigūnui prarasti sveikatą. Linkiu jums iš tarnybos grįžti sveikiems ir niekada nepamiršti, kad kiekvieno namuose laukia šeima ir artimieji. Kai tarnyboje rizikuojate sveika, net gyvybe, prisiminkite tuos, kurie jūsų laukia namuose“.

Lietuvos policijos mokyklos kursantą Augustą į iškilmingą priesaikos ceremoniją iš Kauno atlydėjo tėvai Dana ir Audrius.

„Šiandien mums didelė šventė. Sūnaus šventė – mūsų šventė. Linkiu Augustui sėkmingai dirbti išsvajotoje policijoje, linkiu, kad jam sektųsi, kad būtų geras pareigūnas. Gerbiamas, mylimas. Žinoma, širdelė dėl sūnaus dreba, bet visada palaikau jo pasirinkimus“, – kalbėjo būsimo kolegos mama. Pats Augustas sako, kad mokytis policininko profesijos patinka, didelių sunkumų dar nesutikęs, o baigęs mokslus norėtų dirbti Kauno apskrities policijos Patrulių rinktinėje.

Alytiškei Gintarei labai patikusi šventė. „Atėjau čia nuo pradžios ir žiūrėjau visą. Policininkams linkiu išlikti tokiems pat šauniems, kokius matome šiandien.“

Sutikome Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnę Žaną Malinauskienę, pernai per policijos 100-mečio šventę Vilniaus Katedros aikštėje sukusią viražus motociklu. Žana kolegoms linki stiprybės, ištvermės ir niekada nepasiduoti provokacijoms: „Mes žinome– esame geriausi ir „Ginti. Saugoti. Padėti“ – pirmoje vietoje.“

Daug metų Alytuje gyvenanti Lina sako asmeniškai policininkų nepažįstanti, bet esanti labai dėkinga tiems žmonėms – kad jie yra, kad mus saugo. „Laimės ir sveikatos jiems, sėkmės tarnyboje.“

Giedrė su sūnumi Kostu policininkams linki kantrybės. „Įsivaizduoju, kad pareigūnų darbas labai sunkus – tenka bendrauti su daugybe žmonių, kiekvienas su savo charakteriu. Ar norėčiau, kad Kostas būtų policininku? Galbūt, jei pats panorės.“

Ilona pareigūnams linkėjo sveikatos ir meilės, Vytautas – saugios tarnybos.

Kolegė Renata iš Alytaus apskrities policijos Dokumentų valdymo poskyrio – kad darbas būtų saugus, o pareigūnai džiaugtųsi savo darbu.

Visi, kurie sutiko su mumis pasikalbėti, buvo labai supratingi, geranoriški ir pareigūnams šventės proga linkėjo pačių geriausių dalykų ir gražios artėjančios šventės.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
prieko cia angelai juk be sparnu o aureole tai toli iki sventumo kaip pavizdys garliavos sturmas su skvernu armija kur sventumas tik mergaites ir jos globeju.....
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių