Lietuvos ir Baltarusijos diplomatijos vadovai diskutuoja apie galimybę valstybėms tapti strateginėmis partnerėmis.
Šią savaitę Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas lankėsi Baltarusijoje. Per daugiau nei pusmetį Lietuvos ir Baltarusijos diplomatijos vadovai susitiko antrą kartą, pranešė LTV „Panorama“.
Šįkart, lankydami Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės pilis Gudijoje, aptarė dvišalių santykių svarbą.
Anot Lietuvos ministro, iš kaimyninių šalių Baltarusija yra viena labiausiai istoriškai susijusių su Lietuva. Todėl Lietuva galėtų imtis iniciatyvos siūlyti šaliai strateginę partnerystę, nors ji turėtų žengti ne vieną teigiamą žingsnį, kuriant pilietinę visuomenę, suteikti daugiau laisvių demokratinėms jėgoms.
„Matome, kad Baltarusijoje vyksta tam tikri permąstymo procesai. Akivaizdu, kad dabartinė valdžia nėra demokratinė valdžia, tą reikia pripažinti, ne tokia, kokios norėtume. Bet, antra vertus, pati baltarusių tauta turi nuspręsti, kokia tai bus tvarka ir kokia santvarka. Ir jie Lietuvą mato kaip tam tikrą, sakyčiau, strateginį europinį partnerį“, - sakė V. Ušackas.
„Reikės ir laiko, kad tai įvyktų. Bet mūsų interesas - labai didelis“, - teigė Siarhejus Martynavas, Baltarusijos užsienio reiklų ministras.
Anot Minske dirbančių Lietuvos diplomatų, jeigu Vilnius nepasinaudos galimybe skatinti bendradarbiavimo strateginiuose projektuose, tuo skubiai pasinaudos kitos šalys.
„Negalime būti nusisukę vieni nuo kitų. Kad ir vien dėl to, jog Lietuvos piliečiai ir mūsų ekonomika surastų naudos iš to bendradarbiavimo. Todėl apie strateginį bendradarbiavimą mes gal galėtume kalbėti ne rytoj, ne poryt, bet sąlyginai artimiausiu metu“, - mano Edminas Bagdonas, Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje.
„Mes neprarandame vilties, kad toliau mus labiau supras, į mus labiau atsigręš ir galbūt mes iš Europos Sąjungos kasos gausime lėšų kultūros, istoriniams paminklams atstatyti“, - sakė Andrejus Chudykas, Baltarusijos Lydos rajono vykdomojo komiteto pirmininkas.
Į Lietuvos-Baltarusijos verslo forumą, vyksiantį Vilniuje rugsėjo viduryje, neoficialiais duomenimis, žada atvykti kaimyninės šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka.
Buvęs nepageidaujamų asmenų sąraše, šiemet A. Lukašenka buvo priimtas Vatikane. Tai buvo pirmas vizitas į Vakarus per pastarąjį dešimtmetį.
Naujausi komentarai