Baltarusijos pasienyje atsiras beveik 9 mln. eurų vertės stebėjimo sistema

Elektroninių apsaugos priemonių diegimo bendrovė „Euroelektronika“ už beveik 9 mln. eurų įrengs vaizdo stebėjimo sistemą Puškų pasienio užkardoje Ignalinos rajone prie sienos su Baltarusija. Dabar šiame 54 kilometrų ilgio pasienio ruože tokios sistemos Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) neturi.

VSAT 8,74 mln. eurų vertės sutartį su konkursą laimėjusia „Euroelektronika“ pasirašė gruodžio 14 dieną, skelbiama centriniame viešųjų pirkimų portale. Darbus numatoma atlikti per vienerius metus, tačiau sutartis galioja iki 2024 metų pabaigos.

Be šios įmonės, spalį paskelbtame konkurse varžėsi „Telekonta“ pasiūliusi darbus atlikti už 9,19 mln. eurų ir „Atea“ (9,67 mln. eurų).

Tarnyba šiam projektui buvo numačiusi skirti 6,69 mln. eurų (be PVM).

Įsigyta kompleksinė inžinerinės, detekcinės ir optoelektroninės įrangos sistema turės bet kokiomis oro sąlygomis nuolat aptikti, fiksuoti ir stebėti valstybės sieną kertančius ir prie jos priartėjusius objektus ant žemės, o informaciją perduoti į stacionarų valdymo centrą esantį Puškų pasienio užkardoje.

Ž. Gedvilos/BNS nuotr.

VSAT atstovas Giedrius Mišutis BNS teigė, kad į sutarties kainą taip pat įeina ir pasieniečių apmokymas naudotis šia įranga.

Tarnybos duomenimis, šiuo metu pasieniečiai modernia įranga kontroliuoja apie 70,5 proc. Europos Sąjungos išorės sienos, už kurios apsaugą atsako Lietuva. Sekama visa daugiau kaip 119 kilometrų ilgio jūros siena, 100 proc. sienos su Rusija ir 53,3 proc. sienos su Baltarusija.

Lietuva yra atsakinga už bemaž 1,1 tūkst. kilometrų ES išorinės sienos, iš jų 679 kilometrai tenka sienai su Baltarusija. 

Anot VSAT atstovo, planuojama, kad per 2022 metus tokios sistemos bus įdiegtos visame sienos su Baltarusija ruože.NAUJAUSI KOMENTARAI

Katinas

Katinas portretas
Ir stebesime kaip pajuodelei eina per siena

Ponui Paradoksui

Ponui Paradoksui portretas
Bepigu rašyti tam kuris niekad nebuvo nei Šveicarijoj,nei Norvegijoj.Jei Lietuvoj už dienos uždarbį gali prasimaitinti su visa šeima, tai Šveicarijoj už tą pačią sumą nusipirksi vieną jogurtą.Dvidešimt metų vežioju į ten turistus ir niekad niekas net jogurto nepirko.

TIESIOG PARADOKSAS...

TIESIOG PARADOKSAS... portretas
Lietuvoje piliečių uždarbiai kaip bananų respublikoje, o kainos visur, kaip Šveicarijoje ar Norvegijoje. Kada Lietuvos pilietis sulauks atvirkščio varianto?...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių