Pereiti į pagrindinį turinį

Be registracijos TV programas transliuojantiems portalams – apynasris

2016-09-28 08:52
BNS inf.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) nutarė registruoti įstatymo pataisas, pagal kurias būtų galima blokuoti interneto svetaines, neužsiregistravusias Lietuvos radijo ir televizijos komisijoje.

Be registracijos TV programas transliuojantiems portalams – apynasris
Be registracijos TV programas transliuojantiems portalams – apynasris / A. Ufarto / BFL nuotr.

Šį Visuomenės informavimo įstatymo pataisų projektą parengė Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRKT). Jos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas sakė, kad komisijai nepavyksta įgyvendinti pernai spalį priimtų įstatymo pataisų dėl informacinės erdvės apsaugos.

„Atsižvelgiant į tai, kad asmenų, teikiančių (retransliavimo) paslaugas, yra labai daug – šimtai, gal ir tūkstančiai, – mes galime kreiptis ir kreipiamės tik į tuos, kurie nurodo savo kontaktus, galime jiems parašyti laiškus. Bet nesulaukiame atsakymų“, – trečiadienį per komiteto posėdį kalbėjo E.Vaitekūnas.

Jo duomenimis, apie teikiamą paslaugą – televizijos programų transliavimą per interneto svetainę – LRTK yra pranešę iš viso 15 šios paslaugos teikėjų.

Į aštuonis kreipėsi pati LTRK, kad jie registruotųsi, tačiau atsakymo negauta.

„Yra siūlymas, kaip ir Lošimų įstatyme, numatyti, jeigu yra neteisėta veikla, šiuo atveju jeigu nepateikė pranešimo, reikėtų imtis priemonių, kad tokia svetainė nebūtų pasiekiama vartotojams“, – sakė komisijos pirmininkas.

Seimo ŠMKK pirmininkas Raimundas Paliukas teigė, kad pataisas turėtų svarstyti jau naujos kadencijos parlamentas.

Visuomenės informavimo įstatymas numato, kad asmenys, norintys Lietuvoje verstis nelicencijuojama radijo, televizijos programų transliavimo ar retransliavimo veikla, apie tai turi pranešti LRTK.

Šis reikalavimas priimtas pernai prezidentei Daliai Grybauskaitei pateikus Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama pažaboti karo propagandą, neapykantos kurstymą ir pan.

Lietuvos institucijos apie informacinį saugumą garsiau ėmė garsiau kalbėti po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų