Po pagrindinio priėmimo į studijas antrojo etapo naujieji pirmakursiai suskubo pasirašyti studijų sutartis. Kiti, rugpjūčio 5 d. prasidėjus papildomam priėmimui į aukštąsias mokyklas, laukia naujos galimybės.
Apie populiariausias, perspektyviausias studijų programas ir likusias laisvas vietas pasakojo universitetų ir kolegijų atstovai.
Populiariausios – ir perspektyviausios
Klaipėdos valstybinėje kolegijoje po antrojo stojamųjų egzaminų turo liko 58 laisvos valstybės finansuojamos vietos.
Antrajame etape studijų sutartis pasirašė 199 studentai: 162 į valstybės finansuojamas, šeši į valstybės nefinansuojamas vietas su stipendijomis ir 31 į valstybės nefinansuojamas vietas. „Tikimės, kad per papildomą priėmimą galėsime padidinti valstybės finansuojamų vietų skaičių, tad planuojame turėti apie 900 valstybės finansuojamų studentų ir apie 600 valstybės nefinansuojamų“, – sakė Klaipėdos valstybinės kolegijos direktoriaus pavaduotoja strateginei plėtrai Nijolė Galdikienė.
Didžioji dauguma į valstybės finansuojamas vietas yra užsiregistravę į biomedicinos mokslų srities – burnos higienos, odontologinės priežiūros, kineziterapijos studijų programas; technologijos mokslų srities – automobilių techninio eksploatavimo, mechanikos inžinerijos, informatikos, maisto technologijos studijų programas; socialinių mokslų srities – finansų, logistikos vadybos, buhalterinės apskaitos, turizmo studijų programas.
Pasak N.Galdikienės, šiais metais populiariausios studijų programos yra ir perspektyviausios. „Būsimi automobilių techninio eksploatavimo, mechanikos inžinerijos, maisto technologijos, grožio terapijos, bendrosios praktikos slaugos, logistikos vadybos, finansų ir buhalterinės apskaitos studijų programų absolventai gali tikėtis būti laukiami darbo rinkoje. Sausumos transporto technologijų studijų programa nėra tarp populiariausių, bet ji, kartu su logistikos vadyba, turėtų būti vienos perspektyviausių programų ateityje“, – teigė kolegijos direktoriaus pavaduotoja strateginei plėtrai.
Pasirinkimas ateičiai
Po antrojo stojamųjų egzaminų etapo paaiškėjo, kad Klaipėdos universitete (KU) studijuos beveik tūkstantis pirmakursių. Per pagrindinio priėmimo antrąjį etapą į KU buvo pakviesti 114 stojančiųjų (41 į valstybės finansuojamas vietas ir 73 į valstybės nefinansuojamas vietas). Didžioji dalis kviestųjų sudarė sutartis.
„Papildomame priėmime stojantieji galės teikti pageidavimus užimti likusias laisvas vietas. Pabrėžtina, kad šiame etape stojantieji galės keisti ne tik ankstesnių pageidavimų prioritetus, bet rinktis ir kitas pageidautinas studijų programas“, – sakė Klaipėdos universiteto Mokslo ir studijų prorektorė doc. dr. Inga Dailidienė.
Antrajame etape pagal pasirinkimą populiariausios išliko socialinių mokslų studijos. Daugiausia pageidavimų sulaukė viešasis administravimas, rekreacija ir turizmas, kineziterapija, psichologija, politikos mokslai, žurnalistika, vadyba, ekonomika. Daugiau pakvietimų nemokamai studijuoti sulaukta į technologijos ir fizinių mokslų sričių programas. Palyginti su praėjusiais metais, šiemet stojantieji dažniau rinkosi technologinių ir biomedicinos mokslų studijų srities specialybes.
„Patartume specialybę rinktis visų pirma atsižvelgiant į savo gebėjimus ir motyvaciją bei norą pagal šią specialybę dirbti ateityje. Juk populiari specialybė ne visuomet yra perspektyvi. Populiarios specialybės pasirinkimas lemia ne tik mažesnę tikimybę patekti į valstybės finansuojamą vietą, bet ir ateityje gauti darbo vietą pagal įgytą specialybę“, – patarė I.Dailidienė.
Jau turi patirties
Kauno kolegijoje per šių metų antrąjį studentų priėmimo etapą studijų sutarčių pasirašyta net daugiau nei 2011-aisiais. Iš 45 studijų programų nėra nė vienos, kurios nesirinko stojantieji, mažiausiai paklausios buvo studijų programos regionuose – Tauragėje, Kėdainiuose, Druskininkuose.
„Šiemet nustebino faktas, kad 67 proc. išaugo stojančiųjų, jau turinčių universitetinį išsilavinimą, skaičius. Akivaizdu, kad dalis stojančiųjų jau yra išbandę jėgas darbo rinkoje ir ieško praktiškų, šiuolaikiškų studijų, nors kišenėse turi universitetų diplomus“, – tendenciją pastebėjo Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas komunikacijai, priėmimo komisijos pirmininkas Antanas Vaidelys.
15 proc. daugiau prašymų studijuoti sulaukė technologijų srities studijų programos, kurios prieš kelerius metus mažai domino stojančiuosius: padaugėjo pageidavimų studijuoti kompiuterinių tinklų administravimą, baldų ir medienos dirbinių gamybą, maisto technologiją, želdinius ir jų dizainą bei kitas studijų programas.
„Visos studijų programos yra perspektyvios, jei studijuojantys yra motyvuoti, o studijų rezultatai yra geri. 2012 m. vykdomas priėmimas į naujas studijų programas – įvaizdžio dizainą, fotografiją, sporto vadybą. Jau keletą metų iš eilės abiturientai mielai renkasi biomedicinos srities studijų programas: dantų technologiją, bendrosios praktikos slaugą, kosmetologiją ir panašiai. Šiemet prašymų studijuoti su medicina susijusias specialybes skaičius išaugo 27 proc.“, – pasakojo A.Vaidelys.
Naujausi komentarai