Daugiau nei pusė studentų krepšelių atiteko VU, VGTU ir KTU Pereiti į pagrindinį turinį

Daugiau nei pusė studentų krepšelių atiteko VU, VGTU ir KTU

2009-07-22 19:07
Daugiau nei pusė studentų krepšelių atiteko VU, VGTU ir KTU
Daugiau nei pusė studentų krepšelių atiteko VU, VGTU ir KTU / Tomo Černiševo nuotr.

Lietuvos universitetai išsidalijo studentų krepšelius: daugiausia pirmakursių valstybės finansuojamose vietose mokysis Vilniaus universitete (VU), Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) ir Kauno technologijos universitete (KTU).

Šios trys aukštosios mokyklos „susirinko" daugiau nei pusę - per 6600 - vadinamųjų studento krepšelių.

Kaip BNS sakė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti prezidentas Pranas Žiliukas, VU teko 3089 studento krepšeliai, VGTU - 1985, KTU - 1560 studentų krepšelių.

Anot pašnekovo, krepšelių dalybose nepasisekė Lietuvos Kūno kultūros akademijai (LKKA), Lietuvos veterinarijos akademijai (LVA) ir Lietuvos žemės ūkio universitetui (LŽŪU) ir Vilniaus pedagoginiam universitetui (VPU).

Į šias aukštąsias mokyklas įstojo tik apie trečdalį praėjusiais metais įstojusiųjų skaičiaus: LKKA - 130 studentų, nors pernai buvo 383, LVA - 90, o pernai buvo 277, LŽŪU įstojusiųjų skaičius krito nuo 675 iki 233, o VPU - nuo 1343 iki 546.

Iš viso į aukštąsias mokyklas stojo 37 010 pageidaujančiųjų. Į valstybės finansuojamas vietas universitetuose pateko 11 580 asmenų.

Kiek studentų priimti į mokamas vietas, sprendžia kiekviena aukštoji mokykla atskirai.
Šiais metais bendrajame priėmime dalyvauja 20 universitetinių aukštųjų mokyklų ir 24 neuniversitetinės aukštosios mokyklos.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti jau pateikia informaciją per šią sistemą stojusiems abiturientams. Įspūdžiais dalijasi keli jų:

Ignas: Kadangi praėjo jau pusvalandis, kai sužinojau, tai jau nusiraminau, bet šiaip labai džiaugiuosi. Įstojau ten, kur labiausiai norėjau. Iš viso rašiau septynis variantus - keturi iš jų universitetai ir trys kolegijos. Nerimo, kad niekur neįstosiu nebuvo, nes žinojau, kad kažkur tikrai įstosiu, bet kur tiksliai įstosiu - nežinojau ir dėl to nervų buvo, ypač dėl to, ar įstosiu į valstybės finansuojamą vietą, ar ne.

Sandra: Kaip jaučiuosi? Pirmiausia, tai labai susinervinusi, nes jau valanda, kai turėjau gauti žinutę su informacija, kur įstojau, o jos vis dar nėra.

Lina: Taip, įstojau pirmu numeriu ten, kur rašiau, o ar džiaugiuosi, tai kvailas truputį klausimas... Taip! Žinojau, kad turėčiau įstoti, žinojau, kad turiu šansų įstoti į valstybės finansuojamą vietą. Iš viso rašiau į valstybės finansuojamą vietą, į mokamą ir atsarginį variantą - kolegiją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra