SMILTYNĖJE
Dėl arklių - nesutarimai
Dėl arklių teršiamos Smiltynės įsiplieskė ginčai tarp važnyčiotojų ir valytojų.
Prasidėjus vasaros sezonui, persikėlusius poilsiautojus čia pasitinka karietų virtinė. Arklius, vežančius į Jūrų muziejų, net imta vadinti Smiltynės simboliu. Tačiau valytojai simboliu vadina jų mėšlo kvapą. Kuršių neriją tvarkantys žmonės skundžiasi, kad važnyčiotojai nepaiso tvarkos ir nesusirenka mėšlo. Pastarieji visas valytojų kalbas vadina pramanu ir šmeižtu.
Nesusirenka mėšlo
Kol kas ne iki galo aišku ir tai, kiek apskritai Smiltynėje yra tų vežiotojų. Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotojas Rimantas Armonas negalėjo tiksliai pasakyti, kiek leidimų išduota arklių važnyčiotojams. Tikslaus jų skaičiaus nežinojo nei patys vežiotojai, nei Smiltynės prižiūrėtojai. Anot R.Armono, norėdami gauti leidimus, važnyčiotojai turi pristatyti pažymas, nurodančias gyvulio sveikatos būklę, apžiūrimos karietos. Turi būti iš anksto su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija suderinta, kur arkliai stovės, kur bus dedamas jų mėšlas. “Neįvykdžius visų šių reikalavimų, leidimas neišduodamas”,- sakė R.Armonas.
Tačiau tvarką Smiltynėje prižiūrintys žmonės tikina, kad pavargo kovoti su važnyčiotojais ir rinkti jų arklių mėšlą. “Jau pabodo ginčytis. Praėjusį trečiadienį kalbėjausi su jais, o ketvirtadienį vaizdelis - lyg tyčia būtų pridirbę”,- pasakojo Smiltynės prižiūrėtojas Sigitas Kapačinskas. Jo kolega Viktoras Andrejavas važnyčiotojų verslą vadina kokteiliu. “Jie licencijų turi mažiau nei reikia”, - sakė prižiūrėtojas. Anot prižiūrėtojų, arklių mėšlo kvapas jau tampa Smiltynės simboliu.
Iškrato miškelyje
Kiekvienoje karietoje turi būti kibiras, šluotelė ir semtuvėlis mėšlui. Surinktą arklių “siurprizą” važnyčiotojai deda į dėžes. Jie tikina, kad turi net dezinfekuojančių priemonių. Tačiau, pasak Smiltynės tvarkytojų, savo pareigas atlieka ne visi: vieni mėšlą palieka tiesiog gatvėje, o kiti iškrato netoliese esančiame miškelyje.
Tvarkytojai prisiminė, kaip viena valytoja, tvarkydama šiukšliadėžes, rado arklio mėšlo. Šią istoriją prisiminė ir tada valytojos apkaltintas važnyčiotojas Petras. “Aš jai sakau: parodyk man tuos žmones, kurie matė, kaip aš mėšlą kračiau. Jei parodysi, duosiu šimtą litų, o jei ne, tai bus grynas šmeižtas. Ji man neparodė tų žmonių”, - pasakojo Petras.
Važnyčiotojai sako, kad valytojų darbas - valyti miestą, o už tai jiems mokama alga. “Mes ir susirenkame visą mėšlą, na, beveik visą, o jei ir lieka koks gabaliukas, tai mėnesį ir gulės, nes ponia valytoja jau nebevalo. Čia ir problema”,- sakė Smiltynėje dirbantis Rimantas Prokopas. Anot jo, tam, kuris nesusirenka mėšlo, būtų galima skirti baudą.
Lygino su herbu
Tvarkytojus piktina ir tai, kad važnyčiotojai karietas sustato prie pat prieplaukos. Anot S.Kapačinsko, važnyčiotojams šalia viešųjų tualetų įrengta speciali aikštelė, bet šioji visada tuščia. Į klausimą, kodėl savo karietų nestato į aikštelę, važnyčiotojai atsakė, kad ji yra per maža. “Kiek ten arklių tilps? Trys, ne daugiau. Be to, niekas jų ten nė nepamatys”, - sakė Alma Gadeikytė, turinti keturis arklius. Važnyčiotojų teigimu, šis verslas sekasi tik savaitgaliais, o paprastomis dienomis klientų labai mažai. Nors paprastai iš suaugusiojo prašoma penkių, o iš vaiko - trijų litų, važnyčiojai sutinka vežti ir už pusę kainos.
Juos neramina ir tai, kad greitai į delfinariumą važinės traukinukas. Žmonės sako girdėję, kad traukinuko bilietas kainuos apie pusantro lito. “Juk arklys yra šalies herbe, o jie nori sužlugdyti mūsų verslą”, - teigė A.Gadeikytė.
Naujausi komentarai