Pereiti į pagrindinį turinį

D.Teišerskytė: mane reikia saugoti kaip nacionalinį turtą

2009-09-28 16:32
D.Teišerskytė: mane reikia saugoti kaip nacionalinį turtą
D.Teišerskytė: mane reikia saugoti kaip nacionalinį turtą / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Kai kurie Seimo nariai tvirtina, kad jiems negėda leisti tūkstančius litų automobilio nuomai, kiti save laiko nacionaliniu turtu ir svarsto, ar gali važinėti nesaugiais automobiliais.

Taip mano Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Teišerskytė, besinuomojantis 2008 metų „Honda" automobilį už 2,5 tūkst. litų per mėnesį.

„Ar aš galiu važiuoti prasta mašina?“

„Nereikia galvoti, kad Seimo narys gali važinėti su karučiais, ir gerai dirbti. Juk vis tiek reikia važiuoti, gyvenam per dvi-tris vietas. Žmonės važiuoja į Klaipėdą, į Mažeikius. Aš važiuoju į Ukmergę, į Varėną. Ar aš galiu važiuoti prasta mašina? Ta prasme nesaugia? Dar turint galvoje kiek man metų, mane reikia saugoti kaip nacionalinį turtą", - LNK "Savaitės panoramai" sakė Dalia Teišerskytė.

Darbo partijos atstovas Jonas Pinskus pateikė argumentą, kad įstatymas nedraudžia už parlamentinei veiklai skirtus pinigus nuomotis automobilių.

„Gėda yra tada kai pažeidinėji įstatymus ar dar kažkas tai. O jei nepažeidinėji, tai kodėl turėtų būt gėda", - sakė J.Pinskus, paklaustas, ar ne gėda apie 2 tūkst. litų iš už parlamentinei veiklai skirtų pinigų leisti automobilio nuomai.

Nuomojasi prabangius automobilius

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės manymu, pažaboti prabangius automobilius pamėgusius Seimo narius būtų galima nustatant, kurią parlamentinei veiklai skiriamų lėšų dalį būtų galima skirti transporto nuomai. Ji teigė mananti, jog būtų optimalu nustatyti, kad parlamentinėms išlaidoms per mėnesį siekiant apie 3 tūkst. litų, automobilio nuomai skirti ne daugiau 40 proc. šios sumos.

Paskelbus antrojo ketvirčio parlamentinei veiklai skirtų išlaidų ataskaitas, paaiškėjo, kad, nepaisant šalyje vykstančio visuotinio taupymo, daugiau kaip pusė parlamentarų didžiąją savo pinigų dalį išleidžia prabangių automobilių nuomai.

Kai kurie jų atvirai pripažįsta nė nesirengiantys taupyti šių išlaidų. Dauguma Seimo narių, išleidžiančių daugiausiai lėšų transporto nuomai, tvirtino, kad mokėti kelis tūkstančius litų už automobilius nėra jokia prabanga.

„Į kainą, kuria moku už mašiną, įeina visa techninė priežiūra, todėl nebereikia papildomai pilti benzino. Ir aš nemanau, jog šiuo metu nuomotis automobilį yra per brangu. Parlamentinės išlaidos tai leidžia. Jei jos būtų mažesnės, nuomočiausi pigesnę", - BNS teigė Liberalų ir centro sąjungos atstovas Žilvinas Šilgalis.

Už automobilio nuomą - 3 tūkst. litų

Ž.Šilgalis nuomojasi 2004 metų „BMW" markės automobilį, už kurį per mėnesį moka 2499 litų.

Su visa technine priežiūra ir draudimu 2007 metų „Peugeot Boxer" automobilį už 2900 litų per mėnesį moka Seimo narys liberalsąjūdietis Vytautas Grubliauskas.

Iš visų parlamentarų daugiausiai pinigų 2008 metų automobilio „Volkswagen" nuomai išleidžia Darbo partijos atstovas Saulius Bucevičius - per mėnesį daugiau nei 3 tūkst. litų.

Automobilius nuomoja 87 parlamentarai

Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas, turintis prižiūrėti, kaip Seimo nariai naudoja parlamentines išlaidas, vairuoja „Lexus", per ketvirtį automobilio nuomai yra išleidęs 7472 litus.

Iš viso automobilius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas nuomoja 87 Seimo nariai. Dalis jų neslepia turintys ir savo nuosavus automobilius. Be to, kai kurie atvirai pripažįsta, jog mokesčių mokėtojų išlaikomus automobilius kartais naudoja ir savo asmeninėms - šeimos reikmėms.

Vidutiniškai po 2000-3000 litų per ketvirtį Seimo nariai dar sumoka už degalus, mašinų remontą, draudimą.

Kam galima leisti pinigus

Pagal Seimo Statutą, parlamentarams išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla, kiekvieną mėnesį atsiskaitytinai skiriama 1,5 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio suma. Šiuo metu - apie 3200 litų.

Parlamento valdyba yra nustačiusi, kad šiuos pinigus galima leisti Seimo nario biurams išlaikyti, tarnybinių telefoninių pokalbių, interneto, telekomunikacijų, pašto paslaugoms apmokėti, kanceliarinėms prekėms, knygoms, periodiniams leidiniams įsigyti, transporto priemonei nuomoti, remontuoti, drausti.

Taip pat už šias lėšas galima važiuoti taksi, pirkti visuomeninio transporto mėnesio bilietus, mokytis užsienio kalbų, spausdinti Seimo nario ataskaitą, gaminti vizitines korteles, duoti skelbimus spaudoje, pirkti reprezentacijai būtiną inventorių ir paslaugas.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų