Pereiti į pagrindinį turinį

E.Lementauskas sako, kad konservatoriai suinteresuoti jį nuteisti

2011-04-27 19:39
E.Lementauskas sako, kad konservatoriai suinteresuoti jį nuteisti
E.Lementauskas sako, kad konservatoriai suinteresuoti jį nuteisti / Gedimino Bartuškos nuotr.

Dėl papirkimo teisiamas Seimo narys Evaldas Lementauskas teigia, kad jo kompromitavimu ir nuteisimu suinteresuota Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija (TS-LKD), tačiau jis pripažino neturįs įrodymų, kad byla yra politinė.

Tai parlamentaras sakė trečiadienį per laikinosios tyrimo komisijos, nagrinėjančios, ar siūlyti Seimui panaikinti E.Lementausko teisinį imunitetą, posėdį.

"Melagingai kaltinama, kad siūliau Vidui Urbonavičiui, kad jis neparengtų interpeliacijos merui Juozui Imbrasui (...) niekur nefiksuota, kad esu tai daręs, ir realybėje nesu to daręs", - komisijos posėdyje sakė Seimo narys.

Jis teigė, kad Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys konservatorius V.Urbonavičius jį, tuometinį sostinės vicemerą, persekiojo devynis mėnesius, "kviesdamas į susitikimus, užsirašydamas į priėmimus", provokuodamas siūlyti kyšį.

"Beveik metus apsikaišęs kameromis, mikrofonais sekiojo", - kalbėjo E.Lementauskas ir pabrėžė, kad baudžiamojoje byloje V.Urbonavičius yra ir pagrindinis liudytojas.

Jis sakė nežinojęs, kad tapo provokacijos auka - tuomet, kai fiksuoti jo ir V.Urbonavičiaus pokalbiai, nuo 2007 metų rugpjūčio iki 2008 metų balandžio, jis manęs, kad vyksta "normalūs dviejų savivaldybės politikų pokalbiai dėl savo vietos". Anot E.Lementausko, V.Urbonavičius norėjo palikti TS-LKD ir ieškojo vietos, kur pereiti, jam siūlytos Vilniaus miesto vicemero pareigos.

Teisiamojo tvirtinimu, TS-LKD buvo suinteresuota nuversti tuometinę "tvarkiečių" valdžią sostinėje, kad konservatorių atstovas taptų miesto vadovu. Vėliau taip ir nutiko.

Kalbėdamas apie 50 tūkst. litų, kuriuos, baudžiamosios bylos duomenis, E.Lementauskas esą paliko V.Urbonavičiaus buto vonioje, jis tvirtino, kad tai sufabrikuota istorija.

"Bute, kuriame buvo pilna mikrofonų ir kamerų, niekas neužfiksavo nei papirkimo, nei pinigų. Pinigų palikimo faktas remiasi tik vieno suinteresuoto asmens liudijimu", - atkreipė dėmesį politikas.

Jis stebėjosi, kad V.Urbonavičius, radęs tariamai paliktus pinigus, užuot iškart iškvietęs pareigūnus, juos paėmė, nunešė į svetainę, sudėliojo krūvelėmis, suskaičiavo ir tik tuomet iškvietė pareigūnus.

"Kaip įrodymas pateikiama dokumentų įmautė, ant kurios yra mano piršto antspaudas. Jų vaikščiodamas po savivaldybę V.Urbonavičius galėjo susirinkti šimtus", - per komisijos posėdį dėstė E.Lementauskas.

Ikiteisminiam tyrimui dėl papirkimo vadovavęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Gedgaudas Norkūnas teigė, kad byloje surinkta pakankamai objektyvių duomenų dėl E.Lementausko nusikalstamos veikos.

Jis kaltinamas siūlęs, pažadėjęs duoti ir davęs didesnės negu 250 MGL vertės kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui už pageidaujamą teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus. Už tai gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Prokuroras pabrėžė, kad atliekant ikiteisminį tyrimą ir bylą nagrinėjant teisme negauta duomenų, kad su E.Lementausku mėginta politiškai susidoroti.

"Jis nebuvo provokuojamas daryti nusikalstamą veiklą, tą patvirtino byloje esantys duomenys ir vaizdo, garso įrašai", - teigė G.Norkūnas.

Jis taip pat pabrėžė, kad ir jam nedarytas joks politinis spaudimas vienaip ar kitaip tirti šią bylą.

E.Lementausko byla teisme nagrinėjama nuo 2008 metų. Jeigu Seimas neleistų parlamentaro patraukti baudžiamojon atsakomybėn, bylos teisme nebūtų galima nagrinėti.

Pagal Seimo statutą, be Seimo sutikimo jo narys negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma Seimo nario laisvė.

Prokuroro duomenimis, teismui liko apklausti teisiamąjį, pagarsinti bylos dokumentus, dar turėtų vykti teisminiai ginčai ir paskelbtas nuosprendis.

G.Norkūnas teigė, kad iki senaties termino šioje byloje dar toli.

Generalinis prokuroras Darius Valys, praėjusią savaitę kreipęsis į Seimą dėl parlamentaro E.Lementausko teisinės neliečiamybės panaikinimo, teigė, kad būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, sostinės vicemeru šis politikas kitam savivaldybės politikui iš viso siūlė 0,5 mln. litų kyšių. V.Urbonavičiaus už pinigus neva prašyta nebalsuoti už interpeliaciją tuometiniam merui J.Imbrasui, vicemerui E.Lementauskui, palaikyti kitus valdančiosios daugumos sprendimus.

Ar rekomenduoti Seimui panaikinti kolegos teisinį imunitetą, laikinoji komisija spręs ketvirtadienį. Jos parengtą rezoliucijos projektą šiuo klausimu dar turės patvirtinti visas Seimas. Už imuniteto panaikinimą turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų