Gelbėtojus koordinuos keturi Bendrojo pagalbos centro skyriai

Sausį baigiama kelerius metus trukusi Bendrojo pagalbos centro (BPC) reforma, kurios metu rajonų priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose atsisakyta dispečerių.

Nuo šiol pagalbos skambučius priims ir priešgaisrines gelbėjimo pajėgas į nelaimių vietas siųs keturi Bendrojo pagalbos centro skyriai Vilniuje, Klaipėdoje, Alytuje ir Šiauliuose, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Pirmadienį skambučių administravimas perimtas iš paskutinių dviejų savivaldybių: BPC Šiaulių skyrius perėmė pagalbos skambučių numeriais 112, 02, 022, 102 administravimą Rokiškio rajono savivaldybėje, Klaipėdos skyrius - Radviliškio rajono savivaldybėje. Per 2012 metų gruodį ir šių metų sausį taip pat atsisakyta dispečerių etatų Kelmėje, Kupiškyje, Akmenėje, Biržuose, Joniškyje,

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojo vidaus tarnybos pulkininko Vygando Kurkulio, iki šios reformos eita ilgai – nuo 2006 metų, o realūs veiksmai prasidėjo 2008 metais. Tuomet šalies priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose buvo 270 dispečerių etatų. Dabar Bendrajame pagalbos centre šalyje iš viso dirba 300 darbuotojų, kurie ne tik administruoja pagalbos skambučius 112, bet ir valdo priešgaisrines pajėgas.

Pasak V.Kurkulio, tai padeda suteikti aukštesnio lygio paslaugą, greičiau išsiųsti pajėgas, be to, efektyviau atliekamas darbas, jam atlikti reikia mažesnio darbuotojų skaičiaus. Kol kas dispečerių etatai liko Visagino priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje, tačiau tikimės per artimiausius du mėnesius išspręsti ir šį klausimą.

Šiaulių ir Panevėžio apskričių rajonų priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose dirbo per 30 dispečerių. Pasak Bendrojo pagalbos centro Šiaulių skyriaus viršininko vidaus tarnybos pulkininko leitenanto Nerijaus Adomavičiaus, pusei jų buvo pasiūlyta pereiti į BPC Šiaulių skyrių, pusei - į priešgaisrines gelbėjimo tarnybas į kitus etatus (ugniagesių gelbėtojų, inspektorių, specialistų). Dalis žmonių susirado kitus darbus.

N.Adomavičiaus teigimu, atsisakius dispečerių etatų rajonuose, sutaupyta žmogiškųjų resursų  - tokiu keliu nuėjo tiek policija, tiek greitoji medicinos pagalba.

„Dabar vienas operatorius gali valdyti kelis gaisrus skirtingose savivaldybėse, iš vienos vietos prižiūrima visa Šiaurės Lietuva. Jeigu anksčiau pas mus pamainoje buvo 2-3 žmonės, dabar dirbs jau keturi. Žinoma, iš rajonų atėjusiems žmonėms labai padidėjo darbo krūviai. Rajonuose per metus kildavo apie 100-140 gaisrų ir jiems tekdavo valdyti priešgaisrines pajėgas vienos savivaldybės teritorijoje. Dabar prisidėjo ir 112 pagalbos skambučių administravima“, - sako Šiaulių skyriaus viršininkas.

Operatoriams per parą tenka atsiliepti nuo 500 iki 1000 skambučių. Dispečeriai, atėję dirbti iš rajonų, vietoje buvo papildomai instruktuoti.

Bendrojo pagalbos centro Šiaulių skyrius šiuo metu gelbėjimo pajėgas valdo ir pagalbos skambučius 112 administruoja Šiaulių ir Panevėžio apskrityse. Dalis skyriaus dar įsikūrusi Panevėžio apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje.

Jau įvyko konkursas dėl BPC Šiaulių skyriaus pastato statybos ir tikimasi, kad jis bus pastatytas 2017 metais. Tada skyriaus darbuotojai iš Panevėžio turės persikelti į Šiaulius. Naujajame pastate bus įkurta apie 20 darbo vietų. Ateityje numatyta, kad pagalbos skambučius 112 Lietuvoje administruos Vilnius ir Klaipėda, o Alytaus ir Šiaulių skyriai užsiims tik pajėgų valdymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių