Žmonės išsigando, kad retai matoma debesų forma gali būti susiformavusi dėl incidento Astravo AE. Tačiau, po begalės spėjimų, meteorologai socialiniuose tinkluose paaiškino, kad šis „atominis“ grybas yra netūralus milžiniškų karščių palydovas.
Pasirodo, unikalus reiškinys – izoliuotas lietaus kamuolinis debesis, turintis lotynišką cumulonimbus incus pavadinimą.
„ASTRAVAS NESPROGO! Būkit ramūs, vilniečiai. Tai tėra tik izoliuotas kamuolinis lietaus debesis. Šis „grybas“ susiformavo labai greitai (18 val. 40 min. dar nieko net nebuvo). Stebint iš palydovo labai gerai matyti, kad blynelis toliau plečiasi. Tokie dariniai susiformuoja tose vietose, kur stabilus atmosferos sluoksnis oro srautų yra pramušamas ir įvyksta staigi konvekcija bei debesies augimas. Kur ir kada toks darinys gali atsirasti nieks ir niekad jums tiksliai nepasakys“, – rašyta „Orai ir klimatas Lietuvoje „Facebook“ grupėje.
Meteo.lt savo socialiniuose tinkluose pranešė, kad ateinančiomis dienomis kažko panašaus ir vėl galime išvysti, nes tai itin būdinga vasaros audrų sezonui.
„Dažnas tropinių karščių palydovas – audros ir pavojingai atrodantys debesys. Štai šis „atominis“ grybas turintis lotynišką cumulonimbus incus (liet. kamuolinis lietaus priekališkas) debesies pavadinimą Vilniaus apylinkių gyventojus truputį suneramino. Dar vienas židinys apie 20.20 val. pradėjo dygti Suvalkijoje apie Šakius“.
Naujausi komentarai