BUTŲ ŪKIS
Gyventojai turės ištverti dar vieną žiemą
Gyventojai skundžiasi namą administruojančios bendrovės nerangumu. Nepatogumus dėl sienomis ir lubomis nuo stogo prasisunkiančio vandens kenčianti gyventoja piktinasi bendrovės „Buitis be rūpesčių“ darbuotojais.
Remontuoti delsia
Reikjaviko g. 14-ojo namo 15-ajame bute gyvenanti Olga Maikova tvirtino, kad dar pernai spalį viename buto kambaryje per sienas ir lubas pradėjo tekėti vanduo nuo stogo. Nors nuo to laiko stogas nebuvo remontuojamas, šiemet vanduo „persimetė“ į gretimą kambarį. Moteris teigė, kad apie kiaurą stogą buvo informuota namą administruojanti „Buitis be rūpesčių“, bet ji „visus metus delsia – nė gyventojų susirinkimo nesuorganizavo“. O. Maikova pasakojo, kad neseniai iš apatinio, ketvirtojo, aukšto atbėgo moteris, priekaištaudama, kad kaimynė ja užpylė vandeniu. Tačiau moteris įsitikino, kad kaimynai – niekuo dėti. Vanduo į butus patenka sienomis nuo stogo. Vienas buto, kuriame gyvena O.Maikova, kambarys yra praktiškai negyvenamas. Lyjant kambario viduryje ties šviestuvu pastatomas puodas vandeniui surinkti. Elektros jungti nerekomenduojama – gali įvykti trumpasis jungimas. Nenaudojamas ir šakutės lizdas, esantis kaip tik toje sienos vietoje, kur prateka vanduo.
Laukė, kol paprašys
Bendrovės „Buitis be rūpesčių“ inžinierė Birutė Jevdokimenko sakė, kad kasmet rugpjūčio mėnesį namų valdybai priklausančių namų gyventojai turi pateikti prašymus remontuoti stogus. Ji patvirtino, kad apie Reikjaviko g.14 namo problemą žinojo pavasarį – kai lankėsi „apipiltame“ 12 - ame bute, kuris yra aukštu žemiau negu 15. Bet prašymą bendrovė gavo tik rugpjūtį.
„Jeigu bus surinkta daugiau kaip pusė laiptinės gyventojų parašų, jeigu žmonės sutiks, kad stogas ties pirmąja laiptine būtų remontuojamas iš jų pinigų, tada padarysime remontą“, - sakė B.Jevdokimenko. Ji minėjo, kad šiaip jau toks stogo remonto būdas – virš vienos laiptinės – nepraktikuojamas. „Skelbsime konkursą darbams atlikti. Kai bus surinkta pusė reikiamų pinigų, pradėsime darbus. Greičiausiai - pavasarį“, - sakė inžinierė.
Vadinasi, per žiemą gyventojai turės kęsti šlapias sienas ir lubas, pelėsių kvapą? Pašnekovė neatmetė galimybės, kad taip ir bus. „Jeigu visą reikiamą pinigų sumą gyventojai sumokėtų iškart, stogą suremontuotume greičiau“, - įsitikinusi B.Jevdokimenko.
Nuspręs gyventojai
Kitas klausimas – ar save gerbianti statybinė organizacija apsiims žiemą remontuoti stogą? Jei taip, kokia garantija, kad kitąmet stogas vėl neprakiurs?
Bendrovės „Buitis be rūpesčių“ vaidmuo šioje situacijoje yra minimalus. Ji iš esmės atlieka darbų organizatoriaus funkcijas. Pinigai namo remontui – pačių gyventojų rūpestis. Žmonės, gyvenantys daugiabučių viršutiniuose aukštuose, prakiurus stogui yra visiškai priklausomi nuo kaimynų malonės. Jeigu nėra daugiau kaip pusės namo (ar bent jau laiptinės) gyventojų sutikimo savo lėšomis prisidėti prie stogo remonto, viršutinių aukštų gyventojai gali būti pasmerkti ilgai laukti geresnių laikų. Šiuo metu viena namo Reikjaviko g.14 gyventoja ėmėsi rinkti laiptinės gyventojų parašus. Juos surinkus ir paaiškės, ar stogas bus remontuojamas: jeigu taip, namo administratorius „Buitis be rūpesčių“ turės vykdyti gyventojų valią, jeigu ne, mirkstančių butų gyventojams ilgai teks kęsti nepatogumus.
Naujausi komentarai