Pereiti į pagrindinį turinį

Į Lietuvą atvyksta JAV pėstininkai su sunkiąja technika

2014-09-29 11:22
DMN inf.

Rugsėjo 28 d. į Lietuvą atvyko apie 70 JAV Sausumos pajėgų karių. Tai naujoji JAV rotuojamo kontingento pamaina, nuo spalio 1 d. pakeisianti dabar Rukloje dislokuotus ir pratybose dalyvaujančius JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desantininkų brigados pėstininkus.

Planuojama, kad iš viso naujoje pamainoje bus apie 160 JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados karių. Iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Teksase atvykstantys kariai taip pat atgabens šarvuotų transporterių „Stryker“ ir pėstininkų kovos mašinų „Bradley“.

Kaip ir ankstesnė JAV karių pamaina, naujai atvykę kariai įsikūrė Rukloje, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione. Lietuvoje JAV kariai treniruosis dalyvaudami bendrose pratybose kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniais. Planuojama, kad šie JAV kariai Lietuvoje liks iki šių metų pabaigos, vėliau juos pakeis nauja pamaina.

Rotuojami JAV kontingentai Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuoti kaip dalis JAV vykdomos operacijos „Atlantic Resolve“ („Atlantinis ryžtas“), kuria siekiama pademonstruoti kolektyvinės gynybos garantijas.

Operacijoje „Atlantic Resolve“ dalyvaujantys rotuojami kontingentai taip pat yra viena iš priemonių, kurių NATO ėmėsi reaguodama į pakitusią saugumo situaciją regione po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir stiprindama Lenkijoje ir Baltijos šalių saugumą dislokuojant šiose šalyse nuolatines sąjungininkų pajėgas.

Rotuojami JAV karių kontingentai Lietuvoje, kitose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuoti nuo šių metų balandžio mėnesio. JAV į Baltijos šalis ir Lenkiją atsiuntė apie 600 pėstininkų. JAV kariai įsitraukė į visas pagrindines Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse vykstančias pratybas.

Taip pat sąjungininkai sustiprino Baltijos regiono valstybių oro erdvės ir jūros apsaugą.

Lietuva atvykusiems JAV kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, teikia kitą logistinę paramą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų