Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvoje ketinama grąžinti privalomą karo tarnybą

2015-02-24 11:45
BNS inf.

Išaugus Rusijos grėsmei, Lietuvoje nuo rudens ketinama grąžinti šauktinių kvietimą, antradienį pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė po Valstybės gynimo tarybos posėdžio.

Valstybės gynimo tarybos posėdis

Išaugus Rusijos grėsmei, Lietuvoje nuo rudens ketinama grąžinti šauktinių kvietimą, antradienį pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė po Valstybės gynimo tarybos posėdžio.

„Būtina laikinai penkerių metų laikotarpiu atnaujinti privalomąją pradinę karo tarnybą“, - žurnalistams sakė prezidentė.

Valstybės gynimo taryba siūlo, kad kasmet į devynių mėnesių trukmės mokymus būtų pakviečiama apie 3,5 tūkst. jaunuolių. Tokius planus dar turės patvirtinti Seimas.

Lietuvoje šauktinių atsisakyta 2008 metais.

Pasak prezidentės, Valstybės gynimo taryba sprendimą priėmė „įvertinusi geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes“.

„Lietuvos kariuomenė taps mišri – sudaryta iš profesionalų ir privalomosios karo tarnybos karių. Mūsų regione panašaus dydžio valstybės taip pat naudoja mišriąją sistemą. Tai Suomija, Estija, Norvegija, Danija“, - sakė D.Grybauskaitė.

Kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas sakė, kad grąžinant šauktinius sprendžiamos problemos dėl kariuomenės dalinių nepakankamo užpildymo ir mažo rezervo.

Jei Seimas patvirtins siūlymą, šiemet ketinama pašaukti 3 tūkst. karo prievolininkų.

„Šiuo metu jokios karinės grėsmės nėra, bet tai nereiškia, kad ji negali atsirasti greitai. Mes žinome, kaip greitai vystosi situacija Ukrainoje“, - sakė generolas, BNS paklaustas apie Rusijos karinę grėsmę Lietuvai.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas iki šiol nepritarė šauktinių grąžinimui. Šio mėnesio pradžioje kalbėdamas apie šešerių metų veiklos gaires ministras pristatė planus, kad profesionali kariuomenė kasmet didėtų po 450 karių.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje tarnauja apie 8 tūkst. profesinės karo tarnybos karių, apie 4,5 tūkst. karių savanorių, dirba apie 2,3 tūkst. civilių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų