Į miškus iškeliauja 30 milijonų medelių: įsibėgėja miškasodžio darbai

 • Teksto dydis:

Visoje Lietuvoje jau įsibėgėjo miškasodis – Valstybinių miškų urėdija šiais metais pasodins apie 30 milijonų vienetų medelių, atkurdama 8 362 ha miškų ir įveisdama dar 509 ha naujų miškų plotų. Tai prilygsta daugiau nei 12 tūkst. futbolo aikščių.

„Dėl palankių oro sąlygų anksčiausiai miško sodinimo darbus pradėjo Kretingos regioninis padalinys, šiuo metu darbai jau vyksta ir visoje Lietuvoje. Kaip ir kasmet – daugiausiai bus pasodinta eglių, beržų, pušų, juodalksnių ir ąžuolų. Tačiau tik pasodinti medelių neužtenka – mes ir toliau kelerius metus jais nuolat rūpinamės – miškininkai tepa repelentais arba aptveria apsodintus plotus, kad nenugraužtų žvėrys, pašalina stelbiančią žolinę augaliją ar nepageidaujamų rūšių krūmus. Esame paskaičiavę – kol medis pasiekia brandą, miškininkas prie jo prieina net 60 kartų“, - sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Pasak jo, šių metų sodinimas dėl viruso pandemijos tapo rimtu iššūkiu.

„Sodmenys jau buvo paruošti, todėl privalome juos pasodinti, bet tuo pačiu užtikrinti, kad sodinimas vyktų saugiai, laikantis rekomenduojamo atstumo tarp darbuotojų. Esame įsigiję modernių cilindrinių sodiklių, skirtų sodmenims su uždara šaknų sistema, kurie palengvina ir pagreitina sodinimą – su jais sodmenis sodinti gali vienas žmogus. Per dieną su šiuo sodikliu vienas darbuotojas pasodina apie 3000 medelių, kai įprastai tokį kiekį be sodiklio poroje pasodina du žmonės. Tai ne tik didina darbo našumą, kartu leidžia darbuotojams medelius sodinti saugiau. Modernizavę urėdijai priklausančius medelynus, tokių sodmenų kiekius planuojame dar didinti bei ateityje ir toliau investuoti į modernias priemones, lengvinančias miškininkų darbą“, – sakė V. Kaubrė.

Nors miško sodinimas vyksta, dėl viruso pandemijos šiais metais neįvyks tradicinė šventė Nacionalinis miškasodis, įprasminanti bendrą visų rūpestį mišku ir palikimu ateities kartoms. Kasmet į šventę, vainikuojančią miško sodinimo pabaigtuves, pasodinti medelių atvykdavo ir šeimos su vaikais, gamtos mylėtojai, įmonių kolektyvai. Kasmet gyventojai, prisijungę prie miškasodžio, patys pasodindavo apie 400 tūkst. medelių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi

Taigi portretas
kaipgi, būtina sodinti, kitaip neliks ką kirsti ir visokiems švedams pardavinėti! Gražiai gražu: vieni sodina, o kiti nei sodinę nei auginę šnai ir įsisavino!

primena jaunystę

primena jaunystę portretas
Prisiminimai geriausi.Teko Neringos miškuose sodinti pušeles jaunystėje.

Nervas

Nervas portretas
Ar tai sodintojų sąrašas atitiks kirtėjų sąrašą . Kas audituos ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių