Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo, kad taupant valstybės lėšas pareigūnai ir kariai teisę į valstybinę pensiją įgytų ištarnavę ne 20, o 25-eris metus.
Kaip numatoma VRM Vyriausybei teikiamamomis Pareigūnų ir karių įstatymo pataisomis, tarnybos laikas iki pensijos penkeriais metais ilgėtų vidaus reikalų, valstybės saugumo, krašto apsaugos sistemose, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Kalėjimų departamente ar jam pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse, muitinės sistemoje tarnavusiems pareigūnams.
VRM nurodo, kad pastaruoju metu smarkiai daugėja pareigūnų ir karių valstybinių pensijų gavėjų - 2010-aisiais vidaus reikalų sistemoje pensijų gavėjų vidutinis skaičius buvo 11 tūkst., o 2013-aisiais – jau 13,4 tūkst. Tad ženkliai didėjo ir valstybės išlaidos pensijoms.
„Nekeičiant dabar galiojančio teisinio reglamentavimo, pagal kurį darbingo amžiaus pareigūnams, pasitraukusiems iš tarnybos jau po 20 tarnybos metų, mokama valstybinė pensija, pirmiau nurodytas pensijų gavėjų skaičius bei valstybės biudžeto lėšų šioms valstybinėms pensijoms išmokėti poreikis dar didės“, - rašoma VRM pateikto projekto aiškinamajame rašte.
VRM taip pat remiasi generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos išleista monografija, kurioje nurodoma, jog daugėjant pensijų gavėjų, pareigūnų ir karių pensinis amžius nuolat ilginamas ir kitose valstybėse.
Ministerija siūlo numatyti, kad įstatymas galiotų tik naujiems, t.y. nuo 2015-ųjų į tarnybą priimtiems pareigūnams ir kariams. Įstatymas įsigaliotų taip pat nuo kitų metų pradžios.
Šiuo metu kariai ir pareigūnai, kad gautų valstybinę pensiją, turi ištarnauti 20 metų.
Naujausi komentarai