Kaip praneša LNK, ginklai yra skirti priešo pėstininkų bei nešarvuotos technikos naikinimui.
Pagrindinis Lietuvos kariuomenės ginklas – karabinas G-36. Jį taip pat naudoja britai, amerikiečiai, iš viso 50-ies šalių kariuomenės. Šį ginklą Lietuvos kariai yra išbandę ir realaus mūšio sąlygomis, su juo tarnavo specialiųjų operacijų kariai Afganistane.
Kariams šis ginklas patinka. „Šio modelio privalumus išskirčiau tokius: jis yra lengvas, labai manevringas, priekinė rankena yra toli, tai leidžia labai gerai jį valdyti“, – sakė vyresnysis seržantas Artiom Žukovskij.
LNK stop kadras.
KAM perka naują partiją šautuvų G-36 – už 19 milijonų eurų. Pasirodė straipsnių, kad Lietuva perka vokiškus ginklus, kuriuos patys vokiečiai vadina beverčiais. Primenamas skandalas, kai 2010 metais vokiečių kariai Afganistane pateko į talibų pasalą. G-36 perkaito, ėmė strigti, smarkiai sumažėjo taiklumas. Vokiečiams teko trauktis, trys kariai žuvo.
Po incidento tuometė gynybos ministrė Ursula von der Leyen kalbėjo, kad G-36 yra beverčiai ir Vokietijos kariuomenėje neturi ateities.
„Ši istorija yra tokia sena ir tiek nuvalkiota, kad nesinori jos dar kartą kartoti“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Vokiečių kariškiai iškart sakė, kad kaltas buvo ne ginklas, o kad vokiečių politikai nustekeno kariuomenę. Esą vokiečių kariai Afganistane į misiją išėjo neaprūpinti kulkosvaidžiais ir buvo priversti ilgomis serijomis šaudyti iš G-36. Tam neskirtas ginklas perkaito, plastiko dalys deformavosi.
„Su automatu galima šaudyti pavieniais ir serijomis, bet jis negali atstoti kulkosvaidžio. Mūsų kariai apie ginklą atsiliepia labai gerai, nes jis pas mus spec. pajėgose naudojamas nuo 2003 metų“, – sakė ministras.
Ta pati vokiečių istorija primenama prieš kiekvieną G-36 pirkimą.
Anot ministro, tai gali būti įtakos kovos tarp ginklų pardavėjų. „Prieš kiekvieną pirkimą šešių ar dešimties metų senumo straipsniai vėl ištraukiami į paviršių ir vėl mėginama jais manipuliuoti“, – sako A. Anušauskas.
Vokiečiai Lietuvai pagamino specialią G-36 versiją – su daugiau metalo dalių ir nauja buože.
Daugiau – vaizdo įraše:
Naujausi komentarai