Praėjusį savaitgalį prekybos miestelyje „Urmas“ baigėsi paskutinis šiais metais senturgis. Kaune tris kartus metus organizuojamas tarptautinis senturgis „Laiko ratu“ tapo vienu svarbiausių tokio pobūdžio renginių Rytų Europoje ir kaskart į miestą pritraukia tūkstančius sendaikčių ir antikvaro mėgėjų iš Lietuvos ir užsienio.
Pasak organizatorių, išaugęs renginys kaskart smarkiai pagyvina miestą ir prisideda prie jo patrauklumo turistams.
„Šiuos metus vertinčiau kaip ypač sėkmingus mūsų organizuojamam senturgiui. Per šešerius metus „Laiko ratu“ tapo išties svarbiu renginiu visiems regiono sendaiktininkams. Šiemet sulaukėme ir rekordinio prekybininkų skaičiaus – daugiau kaip 350. Tarp pirkėjų – vis daugiau turistų, tarp jų nemažai ir atvykusių specialiai į senturgį“, – pasakojo prekybos miestelio „Urmas“ rinkodaros vadovas Jonas Plenta.
Tarp atvykėlių – svečiai ne tik iš aplinkinių šalių, bet ir Skandinavijos, Vidurio Azijos šalių.
Plečiasi ir prekybininkų geografija: tris kartus per metus – kovą, gegužę ir rugsėjį – rengiamame senturgyje kaskart dalyvauja sendaiktininkai, antikvaro kolekcininkai, bukinistai, numizmatai ir filatelistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, vis dažniau atvyksta vokiečiai, čekai.
Pasak J. Plentos, viena svarbiausių priežasčių, leidusių taip greitai tapti svarbiu sendaikčių prekybos centru – puikios sąlygos prekybininkams.
„Pavyzdžiui, Latvijoje ir Estijoje tokie turgūs vyksta jau keletą dešimtmečių, tačiau kaimynai latviai ir estai labai vertina „Laiko ratu“ dėl didelio pirkėjų srauto, gerų organizacinių sprendimų ir puikios infrastruktūros. Didelės palapinės leidžia tiek prekybininkams, tiek pirkėjams jaustis patogiai“, – sako prekybos miestelio „Urmas“ atstovas.
Didžiąją senturgio asortimento dalį sudaro seni paveikslai, monetos ir popieriniai pinigai, laikrodžiai, įvairiausi senoviniai namų apyvokos daiktai, baldai, prašmatnūs indai, servizai, žvakidės, senovinės kariuomenės ekipuotės detalės.
Prekybos miestelyje „Urmas“ vyksiančiame senturgyje lankytojai gali pasigrožėti ne tik įvairiais sendaikčiais, bet ir senovine restauruota XIX a. pabaigos – XX a. vidurio technika.
Kitas „Laiko ratu“ vyks ateinančių metų kovo mėnesį.
Naujausi komentarai