Pereiti į pagrindinį turinį

Per klaidą dalis būsimų studentų gavo neteisingus pranešimus

2011-07-26 18:00
Per klaidą dalis būsimų studentų gavo neteisingus pranešimus
Per klaidą dalis būsimų studentų gavo neteisingus pranešimus / Antano Slavinsko nuotr.

Dalis stojančiųjų į aukštąsias mokyklas antradienį gavo klaidingą informaciją, kurioje nenurodoma, kad jie kviečiami studijuoti valstybės nefinansuojamose vietose.

Kaip BNS sakė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti atstovė spaudai Lina Lengvenienė, šiuo metu klaidos jau yra ištaisytos.

"Mokamų vietų sąrašai buvo šiek tiek nepilni, kaip yra iš tikrųjų. Dėl valstybės finansuojamų vietų nuo pat ryto viskas buvo gerai. Dabar jau ir dėl mokamų vietų viskas yra gerai, stojantieji tai jau mato ir gali važiuoti pasirašyti studijų sutartis", - sakė ji.
Stojantieji į aukštąsias mokyklas, antradienį gavę bendrojo priėmimo pirmojo etapo rezultatus, studijų sutartis iki penktadienio turės pasirašyti tose aukštosiose mokyklose, į kurias yra pakviesti.

Pirmajame bendrojo priėmimo etape stojančiajam gali būti pasiūlyta užimti vieną valstybės finansuojamą ir vieną valstybės nefinansuojamą vietą, jei stojantysis pageidavimų sąraše tokią nurodė. Siūlomos vietos galima atsisakyti ir dalyvauti tolesniuose priėmimo etapuose. Juose galės dalyvauti ir pasiūlymų studijuoti šiame etape nesulaukę jaunuoliai.

Už valstybės pinigus daugiausia studijuos VU, VGTU ir KTU

Daugiausiai studijų krepšelių šiemet bus skirta Vilniaus universitetui (VU), Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VGTU) ir Kauno technologijos universitetui (KTU), rodo pirminiai duomenys.

Baigiantis bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pirmajam etapui paaiškėjo, kad į šiuos universitetus už valstybės pinigus atitinkamai pakviesta 2820, 1574 ir 1380 kandidatų.

Neuniversitetinėse aukštosiose mokyklose, pirminiais duomenimis, valstybė daugiausiai vietų finansuos Vilniaus (1940 vietų), Kauno (1486 vietas) ir Klaipėdos valstybinėje (897 vietas) kolegijose.

Pirmakursių nesurinko 67 studijų programos. Daugiausia tokių yra Vakarų Lietuvos verslo kolegijoje (11), Marijampolės kolegijoje (7), Šiaulių universitete (10), Vilniaus pedagoginiame universitete (7), teigia Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

"Antrasis ir papildomas priėmimo etapas sudėlios visus taškus ir tada galėsime pateikti tikslesnę analizę. Tačiau jau dabar matyti, kurios aukštosios nesugebėjo padaryti išvadų ir neatliko būtinų pertvarkų po pernykščio priėmimo", - ŠMM pranešime cituojamas ministras Gintaras Steponavičius.

Stojantieji į aukštąsias mokyklas, antradienį gavę bendrojo priėmimo pirmojo etapo rezultatus, studijų sutartis iki penktadienio turės pasirašyti tose aukštosiose mokyklose, į kurias bus pakviesti. Pirmajame bendrojo priėmimo etape stojančiajam gali būti pasiūlyta užimti vieną valstybės finansuojamą ir vieną valstybės nefinansuojamą vietą, jei stojantysis pageidavimų sąraše tokią nurodė. Siūlomos vietos galima atsisakyti ir dalyvauti tolesniuose priėmimo etapuose. Juose galės dalyvauti ir pasiūlymų studijuoti šiame etape nesulaukę jaunuoliai.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) informacinėje sistemoje iš viso registravosi 44 tūkst. 502 stojantieji, tačiau buvo priimti tik užpildyti pagal visus reikalavimus 37 tūkst. 896 stojančiųjų prašymai.
30 tūkst. 774 kandidatų į aukštąsias mokyklas sulaukė siūlymo studijuoti valstybės finansuojamoje arba mokamoje studijų vietoje, o beveik pusės - 18 tūkst. 380 (48,5 proc.) studijas finansuos valstybė.

Antrasis pagrindinio priėmimo etapas vyks liepos 26-30 dienomis. Likus laisvų valstybės finansuojamų vietų, rugpjūčio 5-8 dienomis bus organizuojamas papildomas priėmimas. Rugpjūčio 11 dieną bus pasirašytos paskutinės pakviestųjų studijuoti ir aukštųjų mokyklų studijų sutartys.

Bendrajame priėmime šiemet dalyvauja 44 valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 23 kolegijos. Valstybės finansavimas priėmimui į bakalauro studijas išliko toks pat, kaip pernai - šiemet valstybė finansuoja beveik 19 tūkst. pirmakursių studijas - 9,7 tūkst. universitetuose ir 9,2 tūkst. kolegijose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra