Teisėjo darbo stažą siūloma skaičiuoti nuo asmens paskyrimo į teisėjo pareigas dienos, bet ne anksčiau kaip nuo 1990 metų kovo 11-osios, kada Lietuva atstatė nepriklausomybę.
Tokį pasiūlymą Teismų įstatymo pataisoms antradienį pateikė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Saulius Pečeliūnas.
Anot jo, dabar į teisėjo darbo stažą skaičiuojamas ir laikas, kai asmuo "dirbo kitos valstybės, kuri nebuvo nei teisinė, nei demokratinė, teismuose (SSRS (Lietuvos TSR) teismuose), kurie buvo okupacinio represinio režimo dalis".
"Teisiniu požiūriu tai yra nepagrįsta, nes tai buvo darbas kitai valstybei (SSRS), kitos - Lietuvą okupavusios - valstybės teismuose", - teigia S.Pečeliūnas.
Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad darbas kitų valstybių, pavyzdžiui, JAV ar Lenkijos, kurios Lietuvos nebuvo okupavusios, teismuose nepripažįstamas teisėjo darbo stažu siekiant teisėjo karjeros Lietuvoje.
"Todėl siūlytina aiškiai nustatyti, kad teisėjo stažu Lietuvos Respublikoje siekiant teisėjo karjeros laikytinas tik teisėjo darbo stažas Lietuvos Respublikos, o ne kokios nors kitos valstybės, teismuose po 1990 metų kovo 11 dienos, tai yra po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, kai asmuo dirbo jau Lietuvos valstybei ir kitokiomis, nei sovietų okupacinio režimo, sąlygomis", - savo pasiūlymą grindžia parlamentaras.
Jis taip pat siūlo, kad į darbo stažą atostogų trukmei nustatyti be kitų įskaitomas ir darbas Lietuvos Konstitucinio Teismo teisėju, tarptautinio teismo teisėju, darbas Lietuvos prokuratūroje ir ikiteisminio tyrimo (kvotos ir parengtinio tardymo) įstaigose bei valstybiniame arbitraže po 1990 metų kovo 11 dienos.
Naujausi komentarai