Nuo gegužės kriminalinė bei viešoji policija sujungta ir Kauno Panemunės policijos komisariate.
Nuo penktadienio į vieną bendrą padalinį jungiami kriminalinės ir viešosios policijos padaliniai Telšių, Mažeikių ir Akmenės rajonų komisariatuose.
„Pasikeitęs darbo organizavimo modelis nukreiptas į operatyvų įvykių reagavimą tiek mieste, tiek rajone, kokybiškesnį teisės pažeidimų prevencijos užtikrinimą, jų atskleidimą ir tyrimą, racionalų žmogiškųjų ir finansinių išteklių panaudojimą“, – rašoma Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime.
Policija teigia, kad praėjus trims Veiklos skyriaus funkcionavimo savaitėms, pradeda ryškėti pagrindiniai jo privalumai: racionaliau organizuojamas bei koordinuojamas viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnų darbas, užtikrinamas efektyvesnis ir greitesnis teisės pažeidimų atskleidimas bei tyrimas.
Įsteigus Veiklos skyrių, Kelmės rajonas suskirstytas į tris teritorijas. Pirmoji – Kelmės, Kelmės apylinkių seniūnijos, antroji – Tytuvėnų, Tytuvėnų apylinkių, Kukečių, Liolių, Pakražančio seniūnijos, trečioji – Kražių, Užvenčio, Šaukėnų, Vaiguvos seniūnijos. Jose dirba po 4-5 policijos pareigūnus.
Policija sako, kad toks darbo organizavimo modelis kiekvienai Veiklos skyriaus grupei padeda susikoncentruoti ties prižiūrimos teritorijos gyventojų problemomis ir efektyvinti jų sprendimą, užtikrinant visapusišką informacijos valdymą pradedant administraciniais teisės pažeidimais, baigiant nusikalstamų veikų atskleidimu.
„Vienose rankose valdant visą informacijos srautą, kurį anksčiau dalijosi kriminalinė ir viešoji policija, įmanoma užtikrinti greitesnį darbą ir kokybiškesnius rezultatus“, – pirmaisiais darbo Veiklos skyriuje įspūdžiais dalijosi veiklos grupių pareigūnai.
Policijos departamente tyrėju dirbantis ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos vadovo pareigų laikinai neinantis Vytautas Lamauskas BNS sakė, kad pokyčiai policijoje reikalingi.
„Manau, kad per garsiai vadinama sujungimu, greičiau darbo organizavimo pakeitimai – policija pereina prie kitokio darbo organizavimo. Mano asmenine nuomone, pokyčiai policijos sistemoje reikalingi, kad su esamais resursais rasti geriausią rezultatą. Aišku, tai didelis iššūkis sistemai, policijos vadovai turi komunikuoti, kad darbuotojams nekiltų klausimų – kaip dirbsim“, – BNS sakė V.Lamauskas.
Jo teigimu, kai kurie policininkai jaučia įtampą dėl nežinomybės ir dėl to palieka tarnybą, išeina į pensiją.
Pasak V.Lamausko, reforma policijos sistemoje padės išlyginti darbo krūvius.
„Vilniaus miesto ir rajonų policiją palyginti – nežmoniškas darbo krūvių skirtumas, o atlyginimai vienodi“, – tvirtino jis.
Naujausi komentarai