„Šiais metais išbandome naują projektą – per moksleivių rudens atostogas vyksta pirmasis dronų operatorių kursas. Jaunieji šauliai bus supažindinti su bepiločių orlaivių valdymu naudojant simuliatorius. Per pavasario atostogas bus antra šio kurso dalis, kai jaunieji šauliai jau vykdys praktinius skrydžius ir užduotis su įvairių tipų bepiločiais orlaiviais“, – pasakojo Šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus apskr.) 10-osios rinktinės vado pavaduotojas Geraldas Pukelis.
Pasak stovyklos vadovo, susidomėjimas šiuo kursu buvo ypač didelis, ir dėl riboto dalyvių skaičiaus teko atrinkti tik pačius geriausius. Pasitelkus šiuos jaunuolius, ateityje planuojama formuoti jaunųjų šaulių dronų operatorių būrį.
Panašaus pobūdžio stovykla vyksta ir Vilkaviškyje. Ji rengiama jau antrus metus, o užsiėmimus čia veda vietinės „Aušros“ gimnazijos dabų mokytojas – lakūnas, konstruojantis bepiločius orlaivius ir to mokantis savo auklėtinius. Gimnazijoje įrengtas net dronų valdymo simuliatorius.
Tuo tarpu Marijampolėje vyksta visiškai nauja Lyderystės ugdymo stovykla, parengta pagal Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Majoro Juozo Lukšos mokymo centro vedamą vadybos kursą.
„Labai svarbu ugdyti būsimus lyderius, ypač tarp jaunimo, todėl pritaikome Lietuvos kariuomenės vadybos kursą jauniesiems šauliams, kurie jau yra būrių vadai ar planuoja jais būti, – pasakojo Suvalkijos šaulių (Marijampolės apskr.) 4-osios rinktinės vado pavaduotoja srž. Vytė Kazelytė. – Esu įsitikinusi, kad šis kursas bus naudingas ne tik vadovaujant bendraamžiams šauliškose veiklose, bet ir pravers gyvenime.“
Lyderystės stovykloje jaunuoliai mokosi efektyvaus bendravimo, kuris neatsiejamas nuo gebėjimo išklausyti ir pagarbos pašnekovui. Taip pat mokosi suprasti, kas motyvuoja žmones, kokios yra svarbios darbo sąlygos, kad užduotis būtų atlikta tinkamai, ir kokie skirtingi gali būti vadovavimo stiliai.
Planuojama, kad ateityje šis kursas plėsis, ir jaunieji šauliai stovyklose turės galimybę dar labiau gilintis į kiekvieną temą.
Lietuvoje šiuo metu veikia beveik 250 jaunųjų šaulių būrelių, ir kasmet steigiami vis nauji, nes moksleivių susidomėjimas auga. Juose šauliškomis veiklomis užsiima ne tik jau davę pasižadėjimą jaunieji šauliai, bet ir jų bendraamžiai, kurie dar tik ruošiasi tapti jaunaisiais šauliais.
„Aktyvi veikla, žygiai, išgyvenimo gamtoje pamokos, įvairūs gyvenimiški įgūdžiai ir didelis draugų ratas – tai tik maža dalis to, kas įtraukia vaikus į jaunųjų šaulių būrelius, – sakė laikinai Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių vado funkcijas vykdantis Dovidas Jonušas. – Mūsų vaikai aktyviomis veiklomis yra užimti ir šaltuoju metų laiku, ir vasarą. Žinoma, jaunųjų šaulių būreliai ir stovyklos yra patrauklūs dar ir dėl to, kad veiklos juose nemokamos.“
Vaikai į jaunųjų šaulių būrelius priimami nuo 11 metų. Mokslo metų laikotarpiu užsiėmimai jiems vyksta kartą per savaitę, o per atostogas siūloma įsitraukti į įvairias stovyklas, kurias organizuoja visos Lietuvos šaulių sąjungos rinktinės nuo sostinės iki uostamiesčio.
Jaunieji šauliai rengiami pagal 4 pakopų programą. Kiekvienuose mokymuose jaunuoliai įgyja teorinių ir praktinių žinių – karybos, Lietuvos istorijos, lyderystės, pilietiškumo, pasirengimo krizinėms situacijoms, sveikos gyvensenos. Išlaikę gebėjimų egzaminą, jaunuoliai gauna tai liudijantį sertifikatą ir antsiuvą.
Jaunieji Šaulių sąjungos nariai taip pat turi galimybę susipažinti su bendraamžiais užsienyje: vyksta bendros stovyklos su moksleiviais iš Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Sakartvelo, Švedijos, Ukrainos giminingų organizacijų.
Naujausi komentarai