L. Kasčiūnas: pasienyje su Baltarusija – 150 kilometrų koncertinos, 10 kilometrų tvoros

Reaguojant į migrantų antplūdį, institucijos pasienyje su Baltarusija nutiesė daugiau nei 150 kilometrų spygliuotos vielos užtvaro ir dar dešimt kilometrų stacionarios tvoros, penktadienį pranešė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

„Metus baigiam su tokiais rezultatais: pasienyje įtvirtinta 150 km 436 m. šešių spiralių koncertinos ir pastatyta daugiau nei 10 km stacionarios neperkerpamos tvoros“, – feisbuke rašė politikas.

Pasak jo, kitų metų rudenį fizinis barjeras bus pastatytas visame Lietuvos pasienio su Baltarusija ruože. Sienos ilgis siekia apie 680 kilometrų.

L. Kasčiūno teigimu, institucijos taip pat pasirašė reikamas sutartis su sienos stebėjimo sistemų diegėjais.

„Tai reiškia, kad kitų metų pabaigoje ne tik fizinis barjeras saugos Lietuvą nuo autoritarų, norinčių sugriauti mūsų visuomenės pamatus, bet ir 100 proc. stebėsime savo sieną – visiškai kontroliuosime pažeidimus: ar tai būtų nelegali migracija ar kontrabanda“, – tvirtino parlamentaras.

„Svarbu paminėti, jog kitais metais ženkliai išaugs ES skiriamas finansavimas pasieniečių technologiniam aprūpinimui, o tai mūsų pareigūnams leis dar efektyviau saugoti mūsų valstybę“, – sakė L. Kasčiūnas.

Kitų metų pabaigoje Lietuva turės moderniausią visoje Europoje sienos apsaugos sistemą.

„Apibendrinant – visų šių priemonių įgyvendinimas leis drąsiai teigti, jog kitų metų pabaigoje Lietuva turės moderniausią visoje Europoje sienos apsaugos sistemą. Toks yra strateginis ateinančių metų tikslas“, – pridūrė jis.

Į Lietuvą šiemet pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų. Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Nuo rugpjūčio pradžios Lietuvos pasieniečiai apgręžė daugiau nei 8 tūkst. migrantų, tačiau kai kuriais atvejais tai gali būti pakartotinai sieną kirsti bandę tie patys žmonės.

Iki sausio vidurio Lietuvos pasienyje su Baltarusija paskelbta nepaprastoji padėtis. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė.

Nuomonė. portretas
Tas savanores kurios slėpė migrantus teisti. Nemanau, kad jos už dyką darbavosi. Jos užsiima žmonių prekyba. Mat vaikšto po mišką ir ieško migrantų. Tai tikras melas taip manau. Tai jau susitarimas.

Turibūti

Turibūti portretas
visu perimetru, nuo barbarų.

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
Lieka pastatyti tvora nuo liaudies
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių