LiCS remia R.Palaitį ir kaltina konservatorius nesilaikant žodžio Pereiti į pagrindinį turinį

LiCS remia R.Palaitį ir kaltina konservatorius nesilaikant žodžio

2012-03-19 23:57
LiCS remia R.Palaitį ir kaltina konservatorius nesilaikant žodžio
LiCS remia R.Palaitį ir kaltina konservatorius nesilaikant žodžio / Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

Valdančiajai koalicijai priklausanti Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) valdyba pareiškė remianti atsistatydinti nutarusį vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį. Partnerius konservatorius liberalcentristai kaltina nesilaikant žodžio.

„Valdyba didžiuojasi ministro elgesiu, jo teisingumu“, - pirmadienį po LiCS valdybos posėdžio BNS sakė partijos vadovas, Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas.

LiCS vicepirmininko Artūro Meliano teigimu, „Lietuvos žmonėms situacija jau nusibodo, būtinas jos išrišimas, tas yra akivaizdu, dėl to ministras priėmė sprendimą atsistatydinti, ir LiCS remia ministrą“.

„Man tik kelia nuostabą, kad po susitarimų, kurie buvo priimti pas prezidentę pokalbyje, vis dėlto, konservatorių lyderiai - ponas J.Razma ir ponia I.Degutienė - labai savaip interpretuoja, komentuoja, nors buvome kolegiškai susitarę - jokių komentarų, jokių interpretavimų. Manau, kad elgiamasi negarbingai“, - sakė A.Melianas.

Parlamento pirmininkė, komentuodama R.Palaičio atsistatydinimą, BNS sakė, kad „galų gale buvęs ministras Raimundas Palaitis pripažino, kad ilgą laiką elgėsi negarbingai ir neteisingai neatsistatydindamas iš vidaus reikalų ministro posto, ir įkaitais laikė visą Lietuvą“.

Be to, ji užsiminė, jog tikisi, kad LiCS žengs ir kitus žingsnius, kurie būtini atstatant atleistus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnus į pareigas.

Anksčiau Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ir premjeras Andrius Kubilius yra reikalavę grąžinti į darbą vidaus reikalų ministro R.Palaičio vasario 15 dieną atleistus FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Jie atleisti Valstybės saugumo departamentui (VSD) pateikus informaciją apie poligrafo tyrimus, atliktus dėl informacijos apie banką „Snoras“ nutekinimo.

TS-LKD taip pat siekia, kad FNTT būtų pertvarkyta jos pavaldumą iš Vidaus reikalų ministerijos perduodant Finansų ministerijai.

Prezidentūra pranešė, jo pirmadienio susitikime sutarta, kad buvusių FNTT pareigūnų klausimas bus sprendžiamas tik teisinėmis, o ne politinėmis priemonėmis.

Premjeras A.Kubilius po susitikimo Prezidentūroje teigė, jog atleistų FNTT vadovų „moralinio statuso klausimas bus svarstomas taip pat ieškant tinkamų sprendimų“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų