Pirmadienį į Klaipėdą sugužėjo ir atnaujintą devynių mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo beveik 500 ją atliksiančių jaunuolių. Į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną sugužėjusiųjų gyvenimo bei tarnybos sąlygų įvertinti bei drąsinimo žodį atvyko tarti šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė bei krašto apsaugos ministras Juozas Olekas bei kiti aukšti pareigūnai.
Pradėjo tarnybą
Nuo pat pirmadienio ryto autobusais iš visų šešių Regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną atvyko ir atnaujintą privalomąją pradinę karo tarnybą čia pradėjo pirmieji 495 iš 3 tūkst. ją atliksiančių Lietuvos piliečių.
Visi į uostamiestį atvykusieji pradėti devynis mėnesius truksiančią tarnybą – savanoriai. Iš jų 19 – dailiosios lyties atstovės.
Pirmąją karinės tarnybos dieną būsimiesiems pėstininkams buvo išduotos uniformos, ekipuotė, jie buvo supažindinti su kariniu daliniu ir įsikūrė specialiai jiems atnaujintose kareivinėse.
Šauktinių laukia mokymai
Pagal mokymų planą, pirmąsias aštuonias savaites šauktiniai dalyvaus baziniame kario kurse, kurio metu kariai lankys teorines paskaitas, mokysis rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis.
Po bazinio kario kurso kariams prasidės specialisto rengimo etapas.
Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis. Kaip ir kituose kariniuose mokymuose, šauktiniai priesaiką Lietuvai duos po kelių savaičių nuo mokymų pradžios.
Sąlygos – geros
Batalione iki pirmųjų šauktinių atvykimo buvo atlikta nemažai infrastruktūros atnaujinimo darbų, sutvarkytos gyvenamosios patalpos, įrengtos mokymo klasės, laisvalaikio zonos. Taip pat sukomplektuotas bataliono karių ir civilių darbuotojų personalas.
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pastebėjo, kad pirmadienį į Dragūnų batalioną atvykusiems kariams sudarytos pakankamai geros gyvenimo ir tarnybos sąlygos.
„Tai nėra penkių žvaigždučių viešbutis, bet sąlygos yra geros“, – patikino J.Olekas.
Ministro teigimu, pirmadienį į Klaipėdą atvyko beveik visi karinę tarnybą pradėti turėjusieji, tik vienas pilietis iš anksto informavo prie kelių šimtų savanorių prisijungiantis vėliau.
J.Olekas pasidžiaugė, kad tarp į batalioną sugužėjusiųjų yra ir ne Lietuvoje užaugusių ar ilgą laiką gyvenusių asmenų, tačiau jie pajuto pilietinę pareigą ir atskubėjo savanoriškai tarnauti šaliai.
Sulaukė Prezidentės dėmesio
Pirmieji uostamiestyje pradėję karinę tarnybą sulaukė ir išskirtinio svarbiausių šalies žmonių dėmesio. Klaipėdoje devynis mėnesius tarnausiančių savanorių atvyko pasveikinti ir Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Prezidentė aplankė visai neseniai atnaujintas batalione esančias kareivines, ten besikuriantiems savanoriams spaudė rankas.
D.Grybauskaitė pastebėjo, kad pirmadienį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione ji išvydo būrį motyvuotų, tvarkingų, pasirengusių ginti valstybę ir žinančių kodėl yra būtent čia jaunuolių.
„Jaunimas pasitempęs, net neprimena taip vadinamo prievartinio šauktinio, koks buvo anksčiau, kokį mes įsivaizduojame. Taigi, šis jaunimas tikrai vertas tų pastangų, vertas mūsų tikėjimo ir vilties“, – dėstė D.Grybauskaitė.
Užtikrins nacionalinį saugumą
Pirmosios šauktinių bangos, kurią sudarė vien tik savanoriai, atvykimas bei kūrimasis dalinyje esą vyko kur kas sklandžiau nei planuota dar besirengiant šiai dienai.
Aplankiusi ir pirmąsias į privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjusias merginas šalies vadovė nestokojo gero nuotaikos ir patikino, kad jaunystėje pati mielai būtų stojusi į savanorių gretas.
„Jeigu mano jaunystės laikais būtų buvusi tokia galimybė, tikrai būčiau ją labai rimtai svarsčiusi. Visada buvau labai sportiška, labai mėgau sportuoti, visada norėjau viską žinoti ir išmokti“, – prisipažino prezidentė.
Šalies vadovė pastebėjo, kad šiuo metu pastebimos grėsmės skatina būti pasirengus gintis.
D.Grybauskaitė pabrėžė, kad per penkerius metus Lietuvos kariuomenės rezervą papildysiantys kariai užtikrins ir šalies nacionalinį saugumą.
Dauguma – savanoriai
Pirmadienį pirmą kartą Lietuvos istorijoje tarnybą pradėjo vien iš savanorių suformuota šauktinių grupė.
Šiemet privalomąją karo tarnybą Lietuvoje pradės 3 tūkst. karių, daugiau kaip 2,5 tūkst. jau užsirašė savanoriškai. Tikimasi, kad pirmąją būsimųjų pėstininkų baigą po devynių mėnesių pakeisiančiųjų gretos taip pat dauguma bus savanoriai.
Kaip jau minėta anksčiau, daugiausiai savanoriai panūdo tarnauti uostamiestyje, gausios jų gretos Šiauliuose, Suvalkijoje, Dzūkijoje.
Kiek santūresnė situacija – Vilniaus krašte, tačiau tikimasi, kad ir čia netrukus nebetrūks savanorių.
Naujausi komentarai