Miesto valdžia neskubės branginti vandens Pereiti į pagrindinį turinį

Miesto valdžia neskubės branginti vandens

2005-11-10 09:00

Miesto valdžia neskubės branginti vandens

Klaipėdiečiai priešinasi miesto valdžios sprendimams, kurie pabrangintų vandenį. Vakar ir užvakar prie savivaldybės surengti įspėjamieji piketai.

Savivaldybės taryboje patvirtinus daugiabučių namų patalpų savininkų ir nuomininkų suvartoto vandens apskaitos ir atsiskaitymo už jį tvarką bendrovė „Klaipėdos vanduo“ žada pakeisti namo ir vartotojų butuose esančius vandens apskaitos prietaisus. Tiems, kas iki šiol dar neturėjo skaitiklių, vandens tiekėjai juos įrengs. Taip siekiama sumažinti vandens nuostolius.

Skaitiklių įrengimo kaštus „Klaipėdos vanduo“ siekia įtraukti į vandens kainą. Ar tai bus padaryta, priklausys nuo valstybinės Kainų ir energetikos komisijos sprendimo.

Politikai iš rengiamo dokumento siūlo išbraukti punktus, dėl kurių daugiabučių gyventojams išaugtų išlaidos už vandenį.

Ketinimai priimti sprendimus, dėl kurių pabrangtų vanduo, kelia miestiečių pasipiktinimą. Dar spalio mėnesį iš klaipėdiečių tribūnos per miesto tarybos posėdį nuskambėjo pasisakymas prieš skaitiklių keitimą. Piketą prie Klaipėdos savivaldybės surengę klaipėdiečiai žadėjo piketuoti kasdien, kol miesto valdžia išgirs jų reikalavimą nekeisti dabartinės tvarkos.

Savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė piketuotojams aiškino, kad artimiausiame tarybos posėdyje tas klausimas nebus svarstomas. „Apie naują tvarką diskutuojama, bet sprendimas dar nėra ruošiamas“, - sakė J.Simonavičiūtė.

Miesto ūkio komiteto pirmininkas Benediktas Petrauskas patvirtino, kad apie naująją vandens apskaitos tvarką, kurią rengia bendrovė „Klaipėdos vanduo“, komitete buvo kalbėta ne kartą. „Stengsimės priimti tokią tvarką, kad gyventojams nereikėtų papildomai mokėti“, - pažadėjo B.Petrauskas.

Miesto valdžia neturi tikslo branginti vandenį, o tik nori sutvarkyti vandens apskaitą, teigė miesto tarybos sekretorius Artūras Šulcas. Dabar, anot jo, daugiabučiuose namuose dingsta iki 30 proc. patiekiamo vandens.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų