Socialinės apsaugos ir darbo ministerija netolimoje ateityje turėtų tapti Šeimos ir socialinių reikalų ministerija.
Apie tai penktadienį per spaudos konferenciją pranešė socialinės apsaugos ir darbo ministras konservatorius Rimantas Dagys.
Jo teigimu, ministerijos pavadinimo pakeitimas ir iš dalies darbo perorganizavimas numatytas šios Vyriausybės programoje.
„Tai yra artimiausiuose mūsų planuose. Tikimės, kad tai ilgai neužtruks", - apie ministerijos iškabos keitimą kalbėjo jis.
Ministras pabrėžė, kad tai nebus tik formalus pavadinimo pakeitimas. Anot jo, iš dalies bus keičiamos ir ministerijos veiklos sritys.
„Mes jau dabar pertvarkome vidinę ministerijos struktūrą. Perorganizavome kai kuriuos skyrius, įkurtas Šeimos gerovės skyrius, kuris ateityje taps Šeimos departamentu, atsiras Bendruomenių departamentas, kurie ir turės sukurti tą sparną būsimo „šeimos" pavadinimo. Bendruomenė ir šeima yra betarpiškai tarpusavyje susiję", - aiškino R.Dagys.
Ministras sakė, kad tam jau skirta papildomų investicijų.
„Turi būti sustiprintos kryptys, kurių labiausiai šiuo metu reikia. (...) Tariamės su visuomene, nevyriausybinėmis organizacijomis, provokuojame diskusiją šeimos klausimais, kad ji būtų gyvesnė įdomesnė, kad nebūtų tik mūsų vienų nuomonė, kad šeimos politika nebūtų formali, o veiksminga", - dėstė R.Dagys.
Toje pačioje spaudos konferencijos ministras pabrėžė dedąs daug pastangų, kad būtų pasirašytas nacionalinis susitarimas dėl šeimų.
Kita vertus, jis sutiko, jog ne visi "šeimą įsivaizduojame vienodai".
„Didelių diskusijų klausimas - kas yra šeima. Manau, kad šeima ir santuoka yra neatsiejamos dvi dalys, turinčios būti kuo glaudesniame ryšyje vienas su kitu, - sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras. - (...) Santuoka tampa vienas iš labai reikšmingų dalykų, jis turėtų būti skatinamas."
Tuo metu toje pačioje spaudos konferencijoje dalyvavusi Europos katalikiškų šeimų asociacijų federacijos prezidentė Elisabeth Busmann teigė, kad Vokietijoje ir nepilna šeima laikoma šeima.
„Vieno tėvo ir vienos motinos šeima pas mus laikoma šeima. Idealu yra siekti
santuokos, bet gyvenime visko atsitinka", - sakė ji.
Gegužės viduryje socialinės apsaugos ir darbo ministras R.Dagys, kalbėdamas per „Laisvosios bangos" radiją, pareiškė, kad vieniši tėvai ir mamos turi prisiimti kaltę už tai, kad nesugebėjo susitvarkyti savo gyvenimo.
„Jeigu tu nesugebėjai susitvarkyti savo gyvenimo ir užaugini vaiką be tėvo ar be motinos, tai ar tu prisiimi atsakomybę ir kaltę už tai, ar ne? Ar mes gyvename kaip mums patinka, kaip „bambaliai" varinėjamės? Turi žmogus būti atsakingas, ar ne? Vaikui reikia ir tėvo, ir motinos, kad jis užaugtų visavertė asmenybė", - tuomet sakė ministras.
Pernai Seimas konservatorių iniciatyva priėmė Šeimos koncepciją, kurioje nurodoma, jog „šeima - esminis visuomenės gėris, kylantis iš žmogaus prigimties ir grindžiamas savanorišku vyro ir moters santuokiniu pasižadėjimu skirti savo gyvenimą šeiminiams santykiams kurti, užtikrinantis šeimos narių - vyro ir moters, vaikų bei visų kartų gerovę ir sveikos visuomenės raidą, tautos bei valstybės gyvybingumą ir kūrybingumą".
Anot dokumento, valstybės ir nevyriausybinės institucijos privalo užtikrinti šeimos integralumui palankią aplinką, plėtodamos ir tobulindamos jos teisinę ir socialinę bazę.
Naujausi komentarai