Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys sako remsiąsis Vokietijos profesoriaus išsakytais pasiūlymais Vyriausybėms ir pritaikysiąs juos formuojant šeimos politiką Lietuvoje.
Ministras viešėjo Čekijoje su dviejų vizitu, kurio metu dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos socialinės apsaugos ir darbo ministrų susitikime ir konferencijoje.
R.J.Dagiui Čekijoje itin patiko vienoje konferencijoje perskaitytas Vokietijos Heidelbergo universiteto profesoriaus Pauliaus Kirchhofo pranešimas, po kurio konferencijos dalyviai pratrūko plojimais.
„Jo mintys ir pasiūlymai Vyriausybėms yra ne tik konkretūs, bet ir, kaip manoma, efektyvūs skatinant šeimas, – pasakojo ministras R.J.Dagys. – Mes neabejotinai pamėginsime praktiškai pritaikyti pasiūlymus, kurie tiek finansiškai, tiek moraline prasme sutvirtins šeimas“.
Ministrų susitikime su kitų ES valstybių ministrais kalbėta apie Barselonos strategiją, įtvirtinančią tai, ko turėtų siekti šalys narės formuodamos ir įgyvendindamos šeimos politiką.
„Strategijoje įtvirtintų kriterijų privalu pasiekti kiekvienai ES valstybei, atsižvelgiant į savo patirtį, kultūrą, papročius“, – pabrėžė ministras R.J.Dagys.
ES narės, kaip ir Lietuva, stojimo į bendriją sutartimi įsipareigojo pasiekti tam tikrų rodiklių ir kriterijų, kurie esą padės suformuoti bendrijoje vieningą politiką ir požiūrį į šeimą, kaip visuomenės vienetą.
Kalbėdamas apie Lietuvoje kuriamą šeimos, kaip vertybės įtvirtinimo, koncepciją, R.J.Dagys akcentavo, kad mūsų šalai būtina atsižvelgti į kultūrines tradicijas.
Kaip rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime, konferencijos dalyviai ypač palankiai įvertino Lietuvoje nuo sausio 1 d. įsigaliojusias įstatymų pataisas. Motinystės (tėvystės) pašalpų mokėjimo terminas mūsų šalyje yra pratęstas nuo 12 mėnesių iki dvejų metų.
Pasak ministetijos pranešimo, dveji metai esą yra toks laikotarpis, kurio reikia tėvams ir vaikui sustiprinti tarpusavio ryšį, visaverčiai apgobti rūpesčiu augantį mažylį.
Naujausi komentarai