Mokyklas saugos skriausdami moksleivius Pereiti į pagrindinį turinį

Mokyklas saugos skriausdami moksleivius

2013-03-22 23:59

Išsaugoti kaimo mokyklas socialdemokratų atstovai siūlo ribojant transporto lengvatas jaunesniems moksleiviams.

Seimas vakar pritarė socialdemokrato Broniaus Paužos inicijuotam projektui, pagal kurį kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems 1–8 klasių moksleiviams būtų visiškai kompensuojama kelionė iki artimiausios mokyklos, o norėdami pasirinkti kitą mokyklą savivaldybėje šie vaikai iki jos nemokamai važiuoti nebegalėtų.

Pagal šiuo metu galiojantį Švietimo įstatymą toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos kaimuose ir miesteliuose gyvenantys moksleiviai turi būti vežami į artimiausią mokyklą, o pagal Transporto lengvatų įstatymą jie gali būti vežami į mokyklą iki 40 kilometrų ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu nemokamai.

Pataisa siūloma, kad transporto lengvatos kelionei iki bet kurios mokymo įstaigos būtų kompensuojamas tik kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems 9–12 klasių (gimnazijų 1–4 klasių) moksleiviams, o 1–8 klasių mokinių vežimas būtų kompensuojamas iki artimiausios atitinkamą ugdymo programą vykdančios mokyklos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų