Pereiti į pagrindinį turinį

NATO oro policijos misiją iš Belgijos perėmė JAV kariai

2014-01-03 14:21
BNS inf.

Penktadienį NATO oro policijos misiją Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvėje pradėjo Jungtinės Amerikos Valstijos.

Jie Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose misiją perėmė iš Belgijos karinių oro pajėgų karių.

Amerikiečiai virš Baltijos šalių patruliuos keturiais naikintuvais F-15 C „Eagle“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

JAV kontingento pamainą, kurios dauguma atvyko iš nuolatinės dislokacijos vietos Jungtinėje Karalystėje, Lakenheath Aviacijos bazės, sudaro daugiau nei 150 karių – lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Amerikiečiai oro policijos misijoje dalyvauja ketvirtą kartą. Dabartinė misija tradiciškai truks keturis mėnesius.

Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas penktadienį padėkojo Belgijos kariams už dalyvavimą oro policijos misijoje.

Jis išreiškė viltį, kad Baltijos šalyse vykdoma misija ir toliau bus kolektyvinio mąstymo, veikimo ir sumanios gynybos pavyzdys.

„Džiaugiuosi NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių sąjungininkų solidarumu ir tuo, kad prie misijos prisideda vis daugiau šalių – prisijungti siekiant užtikrinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės saugumą taip pat yra nusprendusios Italija ir Vengrija“, – sakė J.Olekas.

Jis tvirtino, kad Baltijos šalys stengiasi didinti priimančiosios šalies paramą misijoje dalyvaujančių šalių karinių oro pajėgų kontingentams.

Prieš kontingentų pasikeitimo ceremoniją ministras susitiko su JAV oro pajėgų Europoje bei oro komponento vadavietės Ramšteine vadu generolu Franku Gorencu ir aptarė oro policijos misijos klausimus, Baltijos regiono karinių pajėgų treniruočių planus, kt.

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo mėnesio, kada Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse vykdė jau 14 šalių partnerių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra