Neišsiųsi laiško – mirsi
Elektroniniai išnaudotojai klaipėdiečius atakuoja grasinančiais laiškais. Šiomis dienomis savo elektroninio pašto dėžutėje galite rasti laišką su tam tikrais nurodymais, kurių neįvykdžius gyvenimas bus nemielas.
„Laukite siurprizo. Su meile viskas įmanoma. Tai laiškas – sėkmė. Sėkmė pasiųsta tau. Sėkmė išsirinko Tave savo kelyje. Tai ne juokai. Nesaugokite šio laiško, jis turi palikti Tave per 96 valandas (4 dienas). Išsiųskite 20 laiško kopijų ir laukite, kas atsitiks po 4 dienų. Po kelių dienų Jūs gausite siurprizą. Tai tiesa, netgi jeigu tuo abejoji, atkreipk dėmesį į tai. Dochas Frochrendas gavo laišką ir išmetė jį net nepatikrinęs. Po 9 dienų jis mirė.“
Čia sutrumpintas laiško variantas. Jame minimi dar keli atvejai, kai neišsiuntusiems laiško atsitiko baisios nelaimės. Tačiau viskas pakrypsta gerąja linkme, jei žmogus vis dėlto jį išsiunčia.
Keisčiausia yra tai, kad dažniausiai tokius laiškus gauname ne iš svetimų žmonių, bet iš savo draugų ar pažįstamų.
Visi gavę tokį laišką susinervina - „eilinė nesąmonė“. Bet jį perskaičius dažnam širdyje sukirba velniukai, kad „gal dėl viso pikto išsiųsti, bus ramiau“. Negaliojančiais adresais nesinori siųsti, nes tada „nesiskaitys“. Tai ir užkraunami rūpesčiai ant draugų pečių. Dažniausiai tokius laiškus atsiunčia merginos.
Klaipėdos psichikos sveikatos centro pagalbos telefono „Paguodos telefonas“ konsultantai mano, kad tai yra žaidimas su žmogaus tikėjimu. Tiesiog konkurencija pasaulyje, noras „laimėti žmogų“. Patariama griežtai nuspręsti netikėti tokiais dalykais. Tokį laišką atsiuntusiam draugui reikia greitai pasakyti, kad tau tai nepatinka.
Panašiai buvo naudojamasi žmonių patiklumu ir sovietmečiu, kai buvo siuntinėjami vadinamieji laimės laiškai. Juose taip pat buvo liepiama laišką perrašyti keliolika kartų ir išsiųsti kitais adresais. Kaip matyti, nuo to laiko pasikeitė tik techninės priemonės.
Naujausi komentarai