Pasaulio lietuviai nenuleidžia rankų dėl dvigubos pilietybės įteisinimo Pereiti į pagrindinį turinį

Pasaulio lietuviai nenuleidžia rankų dėl dvigubos pilietybės įteisinimo

2016-05-18 07:36
BNS inf.

Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos pirmininkė Dalia Henke kelia idėją pakartotinai kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl dvigubos pilietybės įteisinimo – pasak išeivių atstovės, aiškinant šias nuostatas galėjo būti padaryta klaidų, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henke
Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henke / V. Skaraičio / BFL nuotr.

„Nesame tikri, kad Konstitucija turi būti keičiama. Ji tikrai stipri ir gera, bet ją aiškinant gali būti padaryta klaidų“, – interviu „Lietuvos žinioms“ sakė D.Henke, šią savaitę dalyvaujanti Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiuose.

Politikai svarsto galimybę rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės  įteisinimo, bet išeiviai baiminasi, kad esant dabartiniams reikalavimams mėginimas referendumu įteisinti dvigubą pilietybę nebūtų sėkmingas. PLB vadovė laikosi nuostatos, kad dvigubos pilietybės įteisinimas įmanomas ir keičiant tik Pilietybės įstatymą, jame nustatant dar vieną išimtį, leidžiant pilietybę išlaikyti ir Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo.

„Ir nereikėtų keisti Konstitucijos, kurioje sudėlioti visi būtini saugikliai. Tačiau mes akcentuojame atskirus atvejus ir pilietybės išsaugojimą. Kita vertus, gal reikėtų dar kartą paklausti Konstitucinio Teismo nuomonės, gal pasikeitė jo traktuotė? 2016-aisiais situacija visai kita – milijonas lietuvių yra išvykę. Tačiau, žinoma, viskas priklauso nuo politinės valios“, – interviu sakė D.Henke.

Konstitucijos 12 straipsnis sako, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad iš esmės plačiau leisti dvigubą pilietybę galima tik pakeitus Konstituciją. Reikalingas Konstitucijos straipsnis keičiamas tik referendumu.

Šiuo metu dviguba   pilietybė leidžiama tik tiems piliečiams, kurie išvyko iš Lietuvos iki nepriklausomybės atkūrimo ir jų palikuonims, tačiau nėra suteikiama išvykusiems nepriklausomybės metu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra