Pereiti į pagrindinį turinį

Policijos pirkiniai sukėlė klausimų: sofa – valstybės paslaptis?

2020-05-08 02:00

Kas ir kodėl už valstybės pinigus perka baldų komplektus, itin plačias trivietes sofas, išmaniuosius televizorius bei pramogoms skirtą biliardo stalo komplektą? Tokius Policijos departamento viešuosius pirkimus jau aptarinėja akylesni gyventojai.

Patogumai: policijos pirkiniai socialinių tinklų vartotojams sukėlė juoko – žmonės vieni kitų klausinėjo, kodėl pareigūnams prireikė sofos ir itin plačių lovų?
Patogumai: policijos pirkiniai socialinių tinklų vartotojams sukėlė juoko – žmonės vieni kitų klausinėjo, kodėl pareigūnams prireikė sofos ir itin plačių lovų? / Redakcijos archyvo nuotr.

Prireikė ir naktinio staliuko

Pasirodo, kur keliaus visas šis gėris – valstybės paslaptis. Be jokios ironijos.

Klausimų dėl baldų ir buitinės technikos pirkinių Policijos departamentui turi daugybė socialinių tinklų vartotojų.

Internautai, aptarinėdami valstybės lėšomis perkamas dvigules ir itin plačias trigules sofas, retoriškai klausė: "Policijos departamentas užsisakė dvigulę lovą ir staliuką televizoriui. Po vieną miegoti nesaugu?"

Policijos departamentas sutartį dėl baldų pirkimo su įmone "Rejben" pasirašė paskutinėmis balandžio dienomis.

Baldams išleista 13 tūkst. eurų.

Taip, kur stovės pulo stalas, yra valstybės paslaptis.

Sutartyje išvardinta, ko ir kiek perka policija.

Įsigytos aštuonios kėdės, valgomojo stalai, rašomasis stalas, kavos staliukas, du staliukai televizoriams.

Sutartyje įvardintos ir dvi trivietės sofos, įkainotos po 549 eurus be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Dar pirkta kampinė sofa už 950 eurų ir dvigulė lova už 991 eurą be PVM.

Reikalavimuose tiekėjui nurodyta, kad sofos ilgis turi būti ne mažesnis nei 1,9 m ir ne didesnis kaip 2,4 m, o plotis – ne mažesnis nei 1,15 m ir ne didesnis nei 1,3 m.

Dvigulė lova turi būti ne mažesnio nei 2,1 ir ne didesnio nei 2,5 m ilgio. Plotis – ne mažesnis nei 1,7 m ir ne didesnis nei 2 m.

Žaidimai: atskirtyje laiką leidžiantys nukentėjusieji arba su teisėsauga ėmę bendradarbiauti nusikaltėliai, pasak policijos atstovų, taip pat yra žmonės ir jiems taip pat reikia pramogų. Socialinio tinklo "Facebook" nuotr.

Policijai prireikė ir naktinio staliuko, spintos, dviejų virtuvinių baldų komplektų, dviejų praustuvų spintelių, dvidurių spintelių.

Pirkinys kelia aistras

Daugiausia aistrų tokius pirkimus aptarinėjusiems gyventojams sukėlė amerikietiškojo biliardo, kitaip dar vadinamo pulu, stalo komplekto įsigijimas.

Šiam pramoginiam pirkiniui skirta 1 090 eurų su PVM.

Pulo stalas pagal pageidavimą turi būti rudos spalvos, 2,6 m ilgio ir 1,49 m pločio.

Komplekte turi būti ir šešios klevo arba kietmedžio 1,45 m ilgio pulo lazdos.

Į komplektaciją turi būti įtrauktas ir pulo kamuolių komplektas su trikampiu laikikliu, lazdų ir rutulių laikikliai.

Dėl šio pirkinio socialiniuose tinkluose iš karto užvirė diskusijos: kam ir kodėl už valstybės pinigus reikia pirkti pramogoms skirtus žaidimų komplektus?

Galėjo rasti pigiau?

Tačiau tai – ne vienintelis policijos pirkinys, kuris kelia nuostabą.

Balandžio 2-ąją Policijos departamentas iš įmonės "Varlė" įsigijo buitinės technikos.

Pirkta kaitlentė, du įmontuojami šaldytuvai, orkaitė, mikrobangų krosnelė, du televizoriai ir gartraukis.

Pirkimo sutartyje pažymėta, kad vienas "Samsung" televizorius pirktas už 638 eurus.

O štai kitas, kur kas išmanesnis įrenginys, televizorius "Samsung QE-75Q70R", pirktas už 2 073 eurus.

Šio pirkinio suderėta kaina išties kelia klausimų.

Palyginus gamintojo siūlomų modelių kainas internete, aiškėja, kad šio modelio televizorių galima įsigyti ir už 1 750 eurų.

"Smart TV" funkcijas ir integruotą belaidį ryšį turintis išmanusis televizorius, kurio ekrano įstrižainė yra 190 cm, šiuo metu parduodamas trimis šimtais eurų pigiau.

Kur bus stalas – slaptas reikalas

Paklaustas apie departamento viešuosius pirkimus, Policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis iš pradžių pareiškė, kad tai yra valstybės paslaptis.

Ramūnas Matonis / Redakcijos archyvo nuotr.

"Tai – ne vieša informacija, ir nieko mes čia nesiaiškinsime", – rėžė R.Matonis.

Paklausus, nuo kada valstybės lėšų naudojimas tapo valstybės paslaptimi, R.Matonis žurnalistams patarė skaityti viešųjų pirkimų sutartį su tiekėjais, kur esą viskas parašyta.

Pasiteiravus, kokiu adresu bus pristatytas pulo stalas ir plačios lovos bei sofos, R.Matonis pareiškė, kad tai yra slapta informacija.

"Ne visos policijos funkcijos yra viešo pobūdžio, nes tai yra valstybės paslaptis", – trečią kartą pokalbio metu valstybės paslapties formulę minėjo policijos atstovas.

"Taip, kur stovės pulo stalas, yra valstybės paslaptis. Deja, aš to negaliu atskleisti. Jei jūs nesuprantate, aš negaliu paaiškinti. Tai nėra vieša informacija", – kartojo R.Matonis.

Nori pramogų

Vis dėlto po kurio laiko perskambinęs žurnalistams R.Matonis teikėsi paaiškinti tik tiek, kad baldai, įspūdingos įstrižainės išmanusis televizorius, pramogoms skirtas pulo stalas gabenami į slaptas patalpas Lietuvoje.

"Tai yra būstai, skirti asmenims, kuriems taikoma liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos programa. Tokiuose būstuose žmonės turi gyventi net ne vienerius metus, todėl rūpinamasi, kad jie turėtų tokias sąlygas kaip namuose", – apie pirkinius pasakojo R.Matonis.

Neretai liudytojų apsaugos programa taikoma ir nusikaltėliams, kurie nusprendžia liudyti prieš nusikalstamo pasaulio autoritetus, nors patys gali būti siejami net ne su vienu nusikaltimu.

"Valstybės saugomi asmenys taip pat yra žmonės. Jiems gresia pavojus, todėl jie yra saugomi tam tikrose patalpose, apie kurias viešai neskelbiama. Kartais šiose patalpose gyvenama su šeima, kartais be jos, pagal galimybes. O dėl pulo stalo. Kadangi žmonės tokiuose centruose gyvena ne vienerius metus, stengiamasi sudaryti tokias sąlygas, kad jie bent neišprotėtų. Jiems taip pat reikia pramogų, neišeinant į lauką", – patikino R.Matonis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų