Savivaldybių institucijos gali koreguoti tiek sezono pradžią, tiek pabaigą, atsižvelgdamos į besimaudančiųjų skaičių. Nustačius, kad vanduo neatitinka higienos reikalavimų, turi būti atliekami papildomi tyrimai.
Savivaldybės, atsižvelgdamos į visuomenės teikiamus siūlymus, prieš maudymosi sezoną iki kiekvienų metų kovo 24 d. sudaro prižiūrimų maudyklų vandens kokybės tyrimų kalendorinį grafiką. Savivaldybės šią informaciją turi skelbti savo interneto svetainėse ir pateikti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui (SMLPC). Maudyklų vandens kokybė yra stebima maudyklose, įtrauktose į stebimų Lietuvos maudyklų sąrašą, patvirtintą Sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Sąraše yra 120 maudyklų. Paplūdimių lankytojų saugą, paplūdimių sveikatos saugos reikalavimų laikymąsi, paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo, naudojimo ir elgesio juose taisyklių laikymąsi ir paplūdimių priežiūrą turi užtikrinti institucijos, atsakingos už paplūdimių ir maudyklų administravimą. Be to, yra numatyta atlikti paplūdimio smėlio parazitologinius tyrimus, melsvadumblių tyrimus intensyvaus vandens žydėjimo metu; numatyta ir tai, kokios priemonės turi būti taikomos viršijus leidžiamas taršos normas.
Prieš šių metų maudymosi sezoną yra gauti vandens kokybės tyrimų rezultatai iš 63 maudyklų (52,5 proc. maudyklų, įtrauktų į stebimų maudyklų sąrašą). Pagal SMLPC Aplinkos sveikatos skyriui pateiktus maudyklų vandens kokybės mikrobiologinių tyrimų rezultatus, visose jose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos reikalavimus. Apie kitų maudyklų vandens kokybę SMLPC Aplinkos sveikatos skyrius kol kas duomenų neturi.
Taip pat gauta informacija apie 49 rekreacijai skirtų zonų vandens kokybę, kurių vandens kokybė atitiko reikalavimus.
Naujausi komentarai