Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentas su Seimo atstovais aptarė grąžintus taisyti įstatymų pakeitimus

2020-04-20 15:19

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį per pokalbius su Seimo valdančiosios daugumos ir opozicijos frakcijų vadovais pakvietė įstatymų leidėjus aktyviau įsitraukti į koronaviruso pandemijos (COVID-19) sukeltos krizės valdymą ir neatidėliotinai spręsti kitus valstybei svarbius klausimus.

Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda

„Sveikinu Seimo apsisprendimą sugrįžti prie įprasto režimo ir aktyviau įsitraukti į šalies problemų sprendimą. Parlamento indėlio reikia tiek reaguojant į staigiai besikeičiančią situaciją COVID-19 kontekste, rengiant ekonominės paramos planus, vykdant parlamentinę kontrolę, tiek ir atliekant būtinus darbus kitose valstybės gyvenimo srityse, užtikrinant strateginio planavimo tęstinumą“, – sakė šalies vadovas.

Pokalbių metu aptarti teisės aktai, kurie bus svarstomi Seimo pavasario sesijos metu: Kultūros pagrindų, Strateginio valdymo ir Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymai, taip pat Prezidento inicijuoti Viešųjų pirkimų ir Korupcijos prevencijos įstatymai.

Prezidentas Seimo valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovams pristatė savo argumentus grąžinti svarstyti Civilinio kodekso ir Civilinės saugos įstatymo pataisas, paragino ištaisyti Konstitucijai bei ES teisei prieštaraujančias nuostatas.

Pasak šalies vadovo, Seimo priimta Civilinio kodekso pataisa, pagal kurią kelionių organizatoriui nutraukus sutartį, turistui jo sumokėti pinigai už organizuotą kelionę būtų grąžinami ne vėliau kaip per 6 mėnesius, neapibrėžtam laiko tarpui reikšmingai apribotų vartotojų teises ir neužtikrintų tinkamos jų apsaugos.

Kalbėdamas apie Seimui pakartotinai svarstyti grąžintus Civilinės saugos įstatymo pakeitimus, šalies vadovas nurodė, kad siūlomas valstybinis kainų reguliavimas nepadėtų spręsti deklaruojamų tikslų ir turėtų neigiamų pasekmių šalies ekonomikai. Pasak Prezidento, būtinų prekių ir paslaugų trūkumo problemą ekstremalios situacijos sąlygomis efektyviausia spręsti didinant jų pasiūlą ir mažinant biurokratinių kliūčių – tą jau įtikinamai parodžiusi ir COVID-19 krizės valdymo istorija.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų