Pereiti į pagrindinį turinį

Prokuratūra: nusikalstamumo lygis pernai nepakito, ištirta maždaug pusė nusikaltimų

2014-03-04 11:31
BNS inf.
Prokuratūra: nusikalstamumo lygis pernai nepakito, ištirta maždaug pusė nusikaltimų
Prokuratūra: nusikalstamumo lygis pernai nepakito, ištirta maždaug pusė nusikaltimų / Š. Mažeikos / BNS nuotr.

Nusikalstamumo lygis Lietuvoje pernai iš esmės nepasikeitė, pavyko ištirti maždaug pusę visų užregistruotų veikų, skelbia prokuratūra.

Praėjusių metų prokuratūros veiklos ataskaitoje pažymima, kad 2013 metais ir viso užregistruota 84 tūkst. 970 nusikalstamų veikų, iš kurių 91,4 proc. sudarė nusikaltimai ir 8,6 proc. - baudžiamieji nusižengimai.

"Palyginus 2013 metų duomenis su 2012-ųjų duomenimis, teigtina, kad iš esmės nusikalstamumo lygis Lietuvoje nepakito", - daro išvadą prokuratūra.

2013 metais Lietuvoje užfiksuotas 2,9 proc. visų nusikalstamų veikų skaičiaus padidėjimas, tačiau prokuratūra tai sieja su Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymu, kuris įpareigoja tyrimą pradėti dėl kiekvieno smurto šeimoje atvejo.

"Kad tokia prielaida pagrįsta, rodo ir tai, kad bendrame 2013 metais užregistruotų nusikalstamų veikų skaičiuje 8855 smurto artimoje aplinkoje veikos sudarė 10,4 procento veikų", - teigiama ataskaitoje.

Prokuratūra pažymi, kad 2013 metais užfiksuotas mažiausias per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį nužudymų skaičius – 186, o sunkių ir labai sunkių nusikaltimų užregistruota 4 proc. mažiau (4466) nei 2012 metais.

Prokuratūra pažymi, kad 2013 metais buvo ištirtos 46 tūkst. 558 nusikalstamos veikos arba 54,8 proc. visų užregistruotų veikų.

Prokuratūros praėjusių metų veiklos ataskaita įregistruota Seimo posėdžių sekretoriate. Svarstydamas praėjusią šios institucijos ataskaitą Seimas jai nepritarė.

Kilus iniciatyvoms dėl galimybės atleisti generalinį prokurorą Darių Valį, prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė juo pasitikinti ir kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) išaiškinimo.

KT paskelbė, kad Seimas negali iš generalinio prokuroro reikalauti ataskaitos, kuriai reikėtų parlamento ar Vyriausybės pritarimo, nes tai prieštarauja prokuroro nepriklausomumui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra