Generalinė prokuratūra trečiadienį nusprendė nepradėti ikiteisminio tyrimo pagal Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) prašymą dėl įvykių Kryme nušvietimo per Pirmojo Baltijos kanalo laidą „Laikas“ bei RTR Planeta laidą „Savaitės žinios“.
Toks sprendimas priimtas, nes nebuvo padaryta nusikalstama veika, atitinkanti baudžiamajame įstatyme numatytus nusikalstamų veikų privalomuosius sudėties požymius, BNS sakė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė.
Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad prokuratūra nevertino minėtų laikų moraliniu požiūriu.
„Prokuratūra įvertina baudžiamojo įstatymo požiūriu, tai nėra moralinis vertinimas“, - pabrėžė E.Martinonienė.
LRTK praėjusią savaitę kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama įvertinti, ar transliuojant bei retransliuojant Pirmojo Baltijos kanalo laidą „Laikas“ bei RTR Planeta laidą „Savaitės žinios“ nebuvo pažeisti įstatymai.
Komisijos nuomone, dalyje šių laidų buvo sistemingai ir nuosekliai pateisinama Rusijos kariuomenės invazija į suverenios valstybės - Ukrainos teritoriją, kurstomas karas, neapykanta, skleidžiama dezinformacija.
Komisija taip pat kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektorių įvertinti, ar Lietuvos kabelinėse televizijose rodytose Rusijos televizijų laidose išplatinta informacija nepažeidė Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų, vienareikšmiškai draudžiančių skleisti minėtą informaciją.
Be to, komisija „primygtinai“ paragino „visus Lietuvoje veikiančius viešosios informacijos platintojus, o ypač retransliuojančius kitų šalių programas, atidžiai vertinti programų turinį, kuriuo gali būti platinama dezinformacija ir kurstomas karas“. Komisija atkreipė užsienio programų retransliuotojų dėmesį, jog pagal Visuomenės informavimo įstatymą jie privalo užtikrinti, kad viešoji informacija visuomenės informavimo priemonėse būtų pateikiama teisingai, tiksliai ir nešališkai. Vartotojams privalo būti užtikrinta patikimų ir nešališkų informacijos šaltinių įvairovė taip pat ir rusų kalba, pabrėžė LRTK.
Naujausi komentarai