Vilniaus prokuratūros prokurorai neatmeta galimybės, jog Seimo narė Asta Baukutė bus nubausta už melagingų parodymų davimą, o jos vyrą Kęstutį Rupulevičių skubotų atostogų išleidęs aplinkos ministras teigia, kad tai padarė valstybės labui.
Renka įrodymus
Tyrimą dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimus pradėjusi Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra parlamentarės A.Baukutės dar nenubaudė už melagingų parodymų davimą, tačiau tai gali būti padaryta artimiausiomis dienomis.
Pasak Trečiojo nusikaltimų veikų tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro Egidijaus Motiejūno, kol kas renkami duomenys, ar Seimo narė tikrai žinojo, kur buvo jai pačiai priklausantis visureigis „Toyota Land Cruizer“.
Trečiadienį apklausiama policijos ji tikino, kad automobilis, kuriuo, kaip įtariama jos vyras nuvertė šviesoforą ir iš įvykio vietos pabėgo yra Klaipėdoje. A.Baukutė buvo apklausta, kaip liudytoja ir įspėta dėl melagingų pparodymų davimo.
„Reikia išsiaiškinti. Ji galėjo žinoti, galėjo nežinoti“, - sakė E.Motiejūnas.
Tačiau kiti portalo kalbinti tos pačios prokuratūros prokurorai neabejoja, jog šįkart Seimo narei ir jos sutuoktiniui išsisukti nepavyks.
Tarpusavyje pasikalbantys prokurorai garantuoja, kad vienas jų bus nubaustas administracine tvarka, o kitas turės atsakyti pagal baudžiamojo kodekso nuostatas. Prokurorai stebėjosi, kaip tokie įžymūs, iš mokesčių mokėtojų lėšų gyvenantys žmonės gali taip negarbingai elgtis.
Atvežė pats K.Rupulevičius
K.Rupulevičius baudžiamojoje byloje dėl eismo įvykio kol kas yra tik kaip specialusis liudytojas. Jam įtarimai dar nepareikšti, dėl melagingų parodymų davimo jis taip pat neįspėtas.
Naujienų agentūros BNS žiniomis, ketvirtadienį buvo apklaustas automobilių dirbtuvių "Mega deta", kuriose buvo taisomas K.Rupulevičiaus automobilis, darbuotojas. Pastarasis patvirtino, kad automobilį jam atvežė pats K.Rupulevičius. Jis visureigį atvežė į servisą ir užregistravo savo vardu.
Automobilių dirbtuvių vadovas Marius Sargelis BNS sakė, kad taip galėjo atsitikti dėl to, kad K.Rupulevičius galėjo nerasti dirbtuvių. Pasak vadovo, dirbtuvės yra atsinaujinusios, o darbuotojas K.Rupulevičių galėjo tiesiog pasitikti.
"Automobilis buvo atvarytas įvertinimui. Po to telefonu buvo paprašyta jį taisyti. Mes užfiksavome automobilį to asmens vardu, kuris atvarė", - teigė M.Sargelis.
Visureigis dirbtuvėse buvo nuo praėjusio ketvirtadienio.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris numato atsakomybę už kelių eismo taisyklių pažeidimą apsvaigus nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Pasak prokurorų, taip nuspręsta atsižvelgus į publikacijas spaudoje, kad K.Rupulevičius vairavo per savo 49-ąjį gimtadienį.
A.Baukutės vyras pirmadienį atsisakė pareigūnams duoti parodymus.
Ministras taupo pinigus?
Į skandalą dėl galimai sukeltos avarijos ir pasišalinimo iš įvykio vietos pakliuvęs K.Rupulevičius antradienį atsisatatydino iš Teisėjų eikos ir drausmės komisijos, o trečiadienį aplinkos ministro Gedimino Kazlausko pasiprašė išleidžiamas vaiko priežiūros atostogų.
Iki šiol abejojęs, ar jo patarėjas tikrai kaltas dėl autoįvykio aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas savo patarėją išleido atostogų tą pačią dieną, kai šis atnešė prašymą.
Darbo kodekso 180 straipsnio 2 dalyje aiškiai parašyta, kad asmuo „ketinantis pasinaudoti šiomis atostogomis ar grįžti į darbą joms nepasibaigus, apie tai raštu privalo įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų“.
Paklaustas kodėl ministras taip skubėjo, jo atstovas spaudai Tomas Beržinskas atsakė, jog prieš priimdamas tokį sprendimą ministras konsultavosi su ministerijos kancleriu, Teisės skyriaus specialistais, o pastarieji - su Valstybinės darbo inspekcijos atstovais.
„Gautas atsakymas, jog vaiko priežiūros atostogų suteikimas yra darbdavio ir darbuotojo tarpusavio susitarimo reikalas. Gavęs tokį prašymą darbdavys gali laukti - tačiau gali patenkinti prašymą ir iškart“, - sakė ministro atstovas spaudai.
Atsižvelgiant į visuomenės reakciją, į patarėjo veiksmus, jų vertinimą, viešąją nuomonę, nuspręsta patarėjo prašymą patenkinti iškart, nes bet kokiu atveju po dviejų savaičių vis tiek būtų reikėję padaryti tą patį.
„Ministras nematė prasmės dar tiek laiko leisti patarėjui dirbti. Išleidus jį vaiko priežiūros atostogų bent jau nereikės papildomai sumokėti patarėjui už dar dvi darbo savaites“, - aiškino T.Beržinskas.
G.Kazlausko nurodymu yra išsiųsti raštai į Valstybės tarnybos departamentą bei Teisingumo ministeriją. Šių institucijų prašoma paaiškinti, ar, suteikus patarėjui vaiko priežiūros atostogas, galima jį atleisti iš pareigų. Jei taip - kokiais teisės aktais remiantis galima tai padaryti.
Gavus atsakymus bus priimti atitinkami sprendimai.
Naujausi komentarai