Pereiti į pagrindinį turinį

Reikalauja pratęsti dabartinio PAGD vadovo kadenciją: negalime leisti daryti pertraukos progrese

2024-09-30 14:31

Ugniagesių ir pareigūnų profesinės sąjungos reikalauja pratęsti spalio pradžioje pasibaigsiančią Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus Sauliaus Greičiaus kadenciją. Visgi, anot jų, kol kas bendruomenės būgštavimų dėl naujo vadovo atėjimo nėra klausomasi.

Reikalauja pratęsti dabartinio PAGD vadovo kadenciją: negalime leisti daryti pertraukos progrese
Reikalauja pratęsti dabartinio PAGD vadovo kadenciją: negalime leisti daryti pertraukos progrese

„Pradedu abejoti, ar tikrai Lietuva yra demokratinė valstybė, ar tikrai Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos vadovai laikosi demokratinių principų ir vykdo visuomenės, rinkėjų ir bendruomenės valią“, – pirmadienį dėl tolesnio S. Greičiaus vadovavimo PAGD surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Saulius Džiautas.

„Dabartiniame Ukrainos karo kontekste, negalime leisti daryti pertraukos progrese. Naujas direktorius mažiausiai dvejus metus turės įsigilinti į įstaigos valdymo, darbo organizavimo specifiką, subtilybes, todėl reikalaujama vidaus reikalų ministrės teikti Vyriausybei pratęsti S. Greičiaus kadenciją dar penkeriems metams“, – pabrėžė jis.

Pasak S. Džiauto, dabartinis PAGD direktorius iki šiol nesulaukė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymo vadovauti departamentui antrą kadenciją. Taip pat, kaip pažymėjo jis, nebuvo pranešta ir apie S. Greičiaus tarnybos pabaigą.

„Likus kelioms dienoms iki kadencijos pabaigos, vadovas net neinformuotas apie tarnybos pratęsimą ar būsimą atleidimą. (...) Protinga būtų bent jau prieš kelias savaites informuoti bendruomenę apie vadovo tarnybos pabaigą“, – teigė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas.

S. Džiauto teigimu, svarstant galimas priežastis, kodėl S. Greičių siūloma pakeisti, kalbama apie kitiems politikų pažadėtą PAGD vadovo postą arba paprasčiausiai užsitarnauta ministrės ir premjerės nepalankumą.

„Profsąjungos žino, kad S. Greičiaus atžvilgiu buvo atliekama nemažai tarnybinių patikrinimų, bandant paveikti jo nuostatas, tačiau visi tyrimai baigėsi šnipštu“, – konferencijos metu pabrėžė S. Džiautas.

„Įstaigos biudžetui jis (S. Greičius – ELTA) reikalavo tiek lėšų, kiek yra realus poreikis (...), galbūt per daug susigyveno su profesinėmis sąjungomis ir gina bendruomenės interesus, taip pat įvedė pokyčius statybų procesuose, kurie labai labai nepatiko verslui“, – svarstymus įgarsino jis.

ELTA primena, kad dabartinis PAGD direktorius S. Greičius iki šiol nesulaukė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymo vadovauti departamentui antrą kadenciją. Tą Eltai yra patvirtinęs ir pats S. Greičius. Jo kadencija PAGD direktoriaus kėdėje baigiasi spalio 6 dieną.

Tarpusavyje nesusijusių Eltos šaltinių žiniomis, viena iš priežasčių, kodėl S. Greičiui nėra siūloma pratęsti kadenciją – ugniagesių reakcija į liepą šalyje siautusią ir daug žalos pridariusią audrą.

Neoficialiai kalbama, kad S. Greičiui priekaištaujama dėl to, kad audros išvakarėse gyventojams nebuvo išsiųsti perspėjimo pranešimai apie sustiprėsiantį vėją, lietų. Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės pavedimu dėl to yra atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Šaltinių teigimu, vadovauti PAGD yra pasiūlyta dabartiniam policijos generaliniam komisarui Renatui Požėlai.

„Kai bus galutiniai sprendimai priimti, tai bus logiška kažką komentuoti. Dabar jokie sprendimai dar nėra priimti, tai kol kas dirbame savo darbą toliau“, – praėjusią savaitę Eltai teigė jis.

R. Požėla policijos generaliniu komisaru penkerių metų kadencijai paskirtas 2019 metais, jo kadencija baigiasi šių metų lapkritį. Apie tai, ar jam yra siūloma vadovauti PAGD, ministrė A. Biliotaitė kol kas nekomentuoja.

PAGD direktorių į pareigas penkerių metų kadencijai skiria ir iš jų atleidžia Vyriausybė vidaus reikalų ministro teikimu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų