Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui pripažinti Apskrities valdymo įstatymą netenkant galios nuo 2010 m. liepos 1 dienos ir teiks jį tvirtinti Seimui. Tai vienas esminių žingsnių pradėti apskričių viršininkų administracijų reformą, kurios tikslas - panaikinti apskrities viršininko instituciją, o apskričių viršininkų administracijų funkcijas perskirstyti savivaldybėms ir ministerijoms arba visai panaikinti.
Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio įsitikinimu, šio neefektyvaus tarpinio valstybės administravimo vieneto likvidavimas sumažins korupcijos galimybes, gerės verslo ir jo plėtros sąlygos, sprendimai bus priimami greičiau, o gyventojams mažės administracinė našta. Taip pat bus racionaliau naudojamos valstybės lėšos neeikvojant jų tarpinės grandies, dubliuojančios centrinių ar vietos valdžios institucijų darbą, išlaikymui.
Funkcijas, susijusias su disponavimu valstybine žeme urbanistinėse teritorijose, numatyta perduoti savivaldybėms, o likusias - Žemės ūkio ministerijos atsakomybėn. Savivaldybėms nutarta perduoti žemėtvarkos planavimo dokumentų tvirtinimo, sprendimų dėl žemės paskirties priėmimo, ypatingų statinių bei valstybinės reikšmės ir rizikos objektuose esančių statinių naudojimo priežiūros, statybos leidimų išdavimo klausimai bei keletą švietimo funkcijų - dešimt iš dabar apskričių atliekamų.
Ministerijoms ir prie jų esančioms įstaigos perims septyniolika valstybinės priežiūros, nacionalinės ir regioninės politikos įgyvendinimo funkcijų. Likusios 60 funkcijų - naikinamos.
Iš 243 įstaigų, kurių steigėjos ar dalininkės yra apskričių viršininkų administracijos, didžiąją dalį, t.y. 140 įstaigų, perims savivaldybės, 78 - ministerijos, o 11 - bus likviduotos.
Apskričių viršininkų pareigybes naikinti ir apskričių viršininkų administracijas likviduoti numatoma kitų metų liepos 1 d.
Naujausi komentarai