„Šiandien (pirmadienį, – red. past.) mes priėmėme tokį sprendimą, išgirdę visiškai nekonkrečius ministerijos siūlymus, kurių laukėme jau nuo sausio mėnesio. Tie sprendimai visą kadenciją vis buvo atidėliojami. Tikrai neskubame, nenorime ir nemanome, kad streikas yra tikslas, bet tai yra priemonė padaryti derybas tikrai aktyvesnes, žiūrėti į Vakarų praktiką. Juk, kaip žinome, streikai nevyksta Rusijoje, Baltarusijoje, bet Vakarų šalys tai traktuoja kaip normalią bendruomenės išraišką protesto forma“, – teigė A. Navickas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Ar galite pasakyti, ko norite?
– Akivaizdu, kad švietimo sistema tikrai yra ties grėsminga riba, kai matome, kad mokytojai, kolegos, traukiasi iš švietimo sistemos. Į jų vietą dažnai ateina tikrai abejotinos kompetencijos (darbuotojai), jeigu jų dar randama ar apskritai nerandama ir tada didinamas krūvis esamiems mokytojams. Tos problemos tikrai verčia būti ne stebėtojo (vaidmenyje), bet pačiai bendruomenei imtis lyderystės ir skatinti tų problemų sprendimą. (...) Mažas atlygis už tikrai sunkų darbą tiesiog priverčia žmones nesiaukoti ir trauktis iš švietimo sistemos.
– Tai jūs norite, kad mokytojai ir kiti švietimo darbuotojai gautų daugiau pinigų ir kad krūvis būtų mažesnis, t. y. jūs norite, kad vaikų klasėse būtų mažiau, negu kad yra dabar maksimaliai nustatyta? Kiek reikėtų pinigų iš valstybės tam, kad būtų padidinti atlyginimai tiek, kiek jūs norite?
– Man atrodo, ne tik ir mes, ir patys mokiniai, kurie Moksleivių sąjungoje jungiasi prie mūsų protesto, supranta tai, kad klasės tikrai yra per didelės ir neleidžia užtikrinti kokybiškos ugdymo sistemos. Mokinių skaičius tikrai privalo mažėti. Mes matome tiek užsienio, tiek privačių mokyklų pavyzdžius. Tai visiškai normalus, suprantamas tėvų, mokinių ir mokytojų noras. Mes norime, kad po žingsnelį būtų einama mažėjimo link, deja, konkretaus plano mes taip ir neišgirdome iš ministerijos.
– Dabar maksimalus leistinas skaičius klasėje yra 30 mokinių. Jūs norite, kad būtų 20?
– Taip. Palaipsniui, žiūrint, kokioje pakopoje. Jei pradinėse klasėse ir dabar yra 24 vaikai, tai galėtų mažėti iki 20. Vyresnėse pakopose nuo 30 galėtų mažėti bent jau iki 25 ar 24. Tai būtų daroma palaipsniui, gal ilgainiui pereita ir prie 20. Tai užtikrintų tiek normalias ugdymosi sąlygas mokiniams, tiek normalias darbo sąlygas mokytojams.
Deja, matome, kad tris metus tie sprendimai problemos nesprendė ir tas tikslas vis tolsta nuo mūsų, reikalingi vis drastiškesni sprendimai, daugiau finansų.
– Jūs taip pat norite, kad jau nuo rugsėjo pirmos penktadaliu būtų padidinti atlyginimai mokytojams?
– Vėlgi, tas siekis, mes supratome, kad yra bendras tiek Vyriausybės, tiek politinių partijų, kurios pasirašė susitarimą pasiekti 130 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio mokytojams. Deja, matome, kad tris metus tie sprendimai problemos nesprendė ir tas tikslas vis tolsta nuo mūsų, reikalingi vis drastiškesni sprendimai, daugiau finansų. Jeigu tai nebus pradėta daryti artimiausiu metu, ta grėsmė tik augs. Dažnai matome, kad politikams neužtenka drąsos priimti sprendimus, kol neprieinama tokios situacijos, kai, lyginant ir su Krašto apsauga, kyla grėsmė šaliai, galbūt kyla grėsmė vaikams. Todėl norime kalbėti garsiai visuomenei dabar, kad neprieitume tos ribinės situacijos, kuri yra tikri arti.
Naujausi komentarai