Pradinukai kitą savaitę pradeda atostogas, vyresnieji mokysis tik iš namų

 • Teksto dydis:

Pradinių klasių mokiniai nuo kitos savaitės pradeda paankstintas žiemos atostogas, o vyresniųjų klasių mokiniai trečiadienį visiškai pereina prie nuotolinio ugdymo.

Tokį sprendimą pirmadienį priėmė laikinasis Ministrų kabinetas, sekdamas stabdyti nepaisant anksčiau įvesto karantino nemažėjantį koronaviruso plitimą.

Pagal Vyriausybės nutarimą, kuris įsigalioja nuo trečiadienio, ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas vyks toliau tiesiogiai, bet ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas rekomenduojama lankyti tik tiems vaikams, kurių tėvai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius.

Mokykloms, vykdančioms švietimą pagal pradinio ugdymo programą, nurodoma skelbti mokinių atostogas nuo gruodžio 14 dienos iki kitų metų sausio 3 dienos.

„Tai yra savaitės reikalas. O kaip bus kompensuojama, kokiu būdu tai, matyt, mokyklų bendruomenės, tėvai galės spręsti“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį teigė S. Skvernelis.

Visgi premjeras pripažįsta, kad tam tikra rizika šiais mokslo metais nesuspėti užbaigti ugdymo programų išlieka, nes kol kas sunku prognozuoti, kaip toliau klostysis pandemijos situacija.

Bet jeigu bus tik ši papildoma savaitė, ji, manau, bus išlyginta arba vasaros atostogų laikotarpio metu, arba kitų.

Bet jeigu bus tik ši papildoma savaitė, ji, manau, bus išlyginta arba vasaros atostogų laikotarpio metu, arba kitų.

„Taip, yra tam tikros rizikos. Apskritai mes kalbame apie pavasarį arba vasarą, bet dar nežinome, kokią situaciją turėsime, koks tas ugdymo procesas galutinai bus iki mokslo metų pabaigos. Gali būti ir kitokių sprendimų. Todėl toli į priekį nereikėtų žiūrėti. Bet jeigu bus tik ši papildoma savaitė, ji, manau, bus išlyginta arba vasaros atostogų laikotarpio metu, arba kitų (atostogų – ELTA)“, – sakė S. Skvernelis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad mokymas per karantiną diferencijuojamas pagal amžių – pradinukams paliekamas tiesioginis, nes jiems būtų sudėtinga nelankyti ugdymo įstaigos.

„Kuo jaunesnio amžiaus yra vaikas, tuo sudėtingiau jam nelankyti ugdymo įstaigos, ir tėvai tokiu atveju turi likti namuose, todėl ikimokykliniam ir priešmokykliniam ugdymui yra palikta rekomendacija – nevesti ten vaikų, jei tėvai gali dirbti nuotoliniu būdu ir gali užtikrinti vaiko priežiūrą“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė A. Veryga.

„Kitais atvejais, su pradiniu ugdymu, paankstinamos atostogos, vėlgi jos greičiausiai bus kompensuotos vasaros atostogų metu, tėvams, matyt, teks persiplanuoti ir savo tam tikrus planus, pagalvoti, kaip užtikrinti, kad su mažesniais vaikais būtų, kas pasilieka. Tiems, kas gali mokytis nuotoliniu būdu, vyresnio amžiaus vaikams, yra nustatomas nuotolinis ugdymas, sudėliota viskas pagal amžių, kiek įmanoma lanksčiau, paprasčiau“, – teigė ministras.

Vyriausybė pirmadienį priėmė sprendimą vyresniųjų klasių mokinius visiškai pervesti į nuotolinį ugdymą, tuo tarpu ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir pradinės klasės lieka dirbti, bet tėvams rekomenduojama palikti vaikus namie, jei yra galimybė juos prižiūrėti.

Iki šiol mokslas šalyje lapkričio 7-ąją įvedus karantiną, išskyrus ugdymą darželiuose bei pradines klases, vyko nuotoliniu arba mišriu būdu.

Vyriausybės nutarimu taip pat karantino trukmė pratęsta iki gruodžio 31 dienos 24 val., sprendimas įsigalioja nuo trečiadienio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pradinukas

Pradinukas portretas
Lopų lopas. Pats ir mokykis vasarą. Idiotas

Valdas

Valdas portretas
Išverstaaki DEBILE nurašytas nuop*sa mirk lavone
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių