Savivaldybes kvies teikti siūlymus dėl karo pabėgėlių priėmimo ir integracijos

 • Teksto dydis:

Ruošiantis esant reikalui priimti ir integruoti daugiau žmonių, bėgančių nuo karo Ukrainoje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kvies savivaldybes teikti paraiškas atitinkamiems projektams.

Jiems iš Europos Sąjungos lėšų skirta 10 mln. eurų, trečiadienį pranešė ministerija.

Pasak pranešimo, iš Europos Komisijos gautos lėšos sustiprins mūsų šalies institucijų pajėgumus trečiųjų valstybių piliečių registracijos ir leidimų gyventi Lietuvoje išdavimo procesuose, pagerins priėmimo sąlygas, prisidės prie šių žmonių integracijos, padės pasirengti galimam trečiųjų valstybių piliečių antplūdžiui.

Artimiausiu metu ministerija planuoja kreiptis į partnerius su prašymu pasirašyti bendradarbiavimo sutartis dėl konkrečių projekto veiklų įgyvendinimo.

Ministerija kvies savivaldybių administracijas teikti paraiškas ir finansuoti veiklas, kurios tiesiogiai prisidėtų prie trečiųjų valstybių piliečių integracijos Lietuvoje.

Galimi finansavimo limitai savivaldybėms nustatomi remiantis pernai gruodžio statistiniais duomenimis, įvertinus savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusių nedirbančių asmenų, mokinių, vaikų, senjorų skaičių.

Savivaldybės bus skatinamos investuoti į veiklas, skirtas žmonių migracijos metu patirto streso, kitų fizinių ir psichologinių patirčių sukeltų savijautos problemų įveikimui. Taip pat tikimasi sulaukti projektų veikloms, skirtoms moterų ir mergaičių įgalinimui. Dalis lėšų turėtų būti skirta nelegalaus darbo, prekybos žmonėmis, priklausomybių nuo psichotropinių medžiagų rizikų mažinimui ir prevencijai.

Ministerija ketina kiekvieną ketvirtį savivaldybių administracijas informuoti apie daromą pažangą. Bus vertinamas dirbančių žmonių dalies nuo visų darbingo amžiaus asmenų, registruotų savivaldybės teritorijoje, augimas, mokinių, taip pat Užimtumo tarnyboje lietuvių kalbos kursus lankančių asmenų, užsieniečių, turinčių leidimus gyventi, registruotų savivaldybės teritorijoje, skaičiaus augimas.

Papildomos investicijos bus skiriamos pasirengti galimam didesniam migracijos srautui. Savivaldybių administracijos, bendradarbiaujančios su Pabėgėlių priėmimo centru ir kuriančios laikino apgyvendinimo vietas viešojoje infrastruktūroje, turės teisę gauti papildomą finansavimą šių objektų prijungimui prie tinklų ir kitoms išlaidoms, kurios gali būti patiriamos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rūta

Rūta portretas
Apie 90 proc. tų karo pabėgėlių yra rusai, nė žodžio nemokantys ukrainietiškai.. Apsukrūs, landūs, gudrūs, bandantys primesti mums savo įpročius viešajame transporte, poliklinikose. Nemažai atplūdo čigonų, aferistų," pzd darbininkių." Tokie spruko iš Ukrainos jau pirmomis karo dienomis. O kodėl ne į vakarų Ukrainą, kur saugu? Todėl, kad nemoka ukrainietiškai, negerbia ukrainiečių paveldo, tradicijų, pritingi, todėl ten nepritaptų. O čia viskas ant lėkštutės padėta, Dabar jau savanoriai prasitaria, kaip pretenzingai pradžioje siūlomus butus kai kurie rinkosi.,, Matau, kaip šitos ponios kasdien po Akropolį zuja, nemažai su manikūrais, šukuosenomis, gerai apsirengusios, ir visos burbuliuoja tik "po ruski". Jie rusiškų naujų mokyklų gali greitai užsigeisti.O jūs čia apie integraciją sapnuojat...

...

... portretas
čia jūs integruositės durneliai ukrainiečių gerbėjai,beje tie jūsų numylėtiniai ukrainietiškai net ir nekalba

aš portretas
Tai iš kur tie pinigai, juk buvo paskelbta kad europos sąjunga nutraukė visus mokėjimus pabėgėliams.Bėgo kas galėjo ir gudresni ,nes žinojo kad už nieką nereiks mokėti, gyvens be darbo ir dar reikš pretensijas,o kodėl jie bėga iš tokių vietų kur bombordavimo nebuvo,tegu gina savo tėvynę o ne išsilaksto kas kur.. Bloga amerikos vedama politika, matysim kaip ilgai ji ištvers,verčia visą eurosajunga ubagais,šaldo,,brangina viską,vien tam kad Rusiją nustekentų,ji nenusistekens,tik va europos žmonės tai patirs,gal tos šalys apsirūkę kad pritaria tokiema reikalavimams,juk žmonių kantrybė gali baigtis kiekvienoje valstybėje,o amerikonas rankom plos,bus karų, reiks ginklų bus pinigų
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių